YKS'ye nasıl hazırlanılmalı?

Hollowleg

Centipat
Ben şu an bir işte çalışmaktayım ve işten çıkacagim 1 haftaya derslere baslayacagim. Gecen sene TYT'den 260 aldim sayisal puanim hesaplanmadi duz meslek lise mezunuyum. Okumak istedigim bolum muhendislik nasıl bir yol izlemeliyim? Nasıl kitaplar almaliyim, nasil calismaliyim? Lutfen tecrubeli birisi yol gösterebilirse mutlu olurum. Ne yapacagimi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durumun iyiyse iyi bir dershaneye yazıl çalış. Kendi başına kitaplarla çok aşırı sıkılırsın ve kendi kendini yönlendiremezsin.

Ben şu an bir işte çalışmaktayım ve işten çıkacagim 1 haftaya derslere baslayacagim. Gecen sene TYT'den 260 aldim sayisal puanim hesaplanmadi duz meslek lise mezunuyum. Okumak istedigim bolum muhendislik nasıl bir yol izlemeliyim? Nasıl kitaplar almaliyim, nasil calismaliyim? Lutfen tecrubeli birisi yol gösterebilirse mutlu olurum. Ne yapacagimi bilmiyorum.
Ben sınava hazırlanırken hiçbir ek yardım almadan sözelde 3k ya girdim. Youtube da çok güzel ders anlatan hocalar var. Oradan çalışabilirsin. Düzenli bir program yap ve elinden geldiğince bu programa uyarak git. Bu zamanlarda konu çalışıp eksiklerini kapatmaya bak. Başarılar dilerim hakkında hayırlısı olsun.

İstikrarın için mutlaka bir kursa yazılmanı tavsiye ederim. Meslek lisesi mezunusun, muhtemelen hayatında pek ders çalışmadın. Evde çalış desem bir yere kadar gidip patlayacaksın. Kurs sana süreklilik sağlar ve de seni destekleyecek, sorularını çözecek insanlar bulursun. Mutlaka ama mutlaka günde kaç soru çözdüğünü bir çizelgeye yaz. Günlük ortalama minimum 150 soru (konu çalıştığın günler bunu esnetebilirsin) çözmeni tavsiye ediyorum. Günde en az 2 derse çalış. Sayıyı yakalayamasan bile çözebildiğin kadar soru çöz. Son olarak mümkün mertebe dershane arkadaşlığını soğuk tut, ortama kurban gitme. Endüstri meslek mezunu olarak tavsiyelerimdir. Dediğim gibi çalışırsan güzel bir puan alabilirsin.

Ben sınava hazırlanırken hiçbir ek yardım almadan sözelde 3K'ya girdim. Youtube da çok güzel ders anlatan hocalar var. Oradan çalışabilirsin. Düzenli bir program yap ve elinden geldiğince bu programa uyarak git. Bu zamanlarda konu çalışıp eksiklerini kapatmaya bak. Başarılar dilerim hakkında hayırlısı olsun.
Sizin başarınızı küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın ama büyük ihtimalle bir temeliniz var ve sözelden 3K'ya girmek sayısaldan 10K'ya girmekten kat kat kolay. En büyük fark ise sözelde AYT'de ezberleyip girsen yetiyor ama sayısalda bilgiyi kullanman gerekiyor ki epey zor. Her ne kadar inkar eden olsa da Matematik ve Fizik en ağır derslerdir. Bu bağlamda sizin için evde çalışmak yetiyor olabilir ama arkadaş için büyük ihtimalle yetmeyecektir, bir dershaneye yazılsa çok iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı