YKS'ye son 10 ay kala iyi sonuçlar elde edebilir miyim?

E R E N

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar.
Bu sene 12. Sınıfa geçtim ve bildiğiniz üzere okullar 11 Eylül de açılıyor yani yaklaşık 1 ay gibi bir süre kaldı onun haricinde kalan süreçte yaklaşık 300 gün kadar yani 10 ay , şuana kadar yaz boyunca gevşek çalıştım genel olarak 2-3 saat şeklinde ama bunu Pazartesinden itibaren 15 saate düzenli olarak çıkarmayı düşünüyorum sizce bu şekilde çalışarak güzel bir derece elde edebilir miyim ilk 10 bin gibi?

Şuanki netlerim:

TYT Ortalama 70-75 net

Henüz AYT pek girmedim ama AYT eksiklerim var o yüzden AYT ağırlıklı giderim diye düşünüyorum.

TYT net dağılımı
Türkçe 30 , Matematik 15-20, Sosyal 15 , Fen 10 net şeklinde.

TYT de Matematik ve Fen ağırlıklı çalışacağım Türkçeyi de taze tutmak istiyorum Sosyal fazla bakmam diye düşünüyorum en azından şuan için.Özellikle Geometriye bakacağım şu aralar sizce planım nasıl dediğim şekilde gerçekleştirebilirsem güzel sonuçlar elde edebilir miyim?
Şimdiden teşekkürler

Tabii ki iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Şu anki netleriniz az çok benim geçen sene bu dönemki netlerime benziyor. AYT ağırlığını verip geometriyi de sağlam ilerletirseniz başarılı olacaksınızdır. 15 saat illaki birkaç hafta içinde sizi bayıp zorlayacaktır daha düşük saatlerle başlayabilirsiniz. (6-7 gibi) Son tercih yine size kalıyor.

Yapabilirsin. Ama günde 15 saat biraz abartı. Saatli çalışmak yerine konu bitirmeye çalış. Konu bitince 2-3 tane de test çöz.

Ayrıca konular bittikten sonra bol bol AYT tekrar yapmalısın. Aynı şey TYT için de geçerli ama AYT'yi çok tekrar edersen TYT konuları çerez gibi gelir.

Ben 106,5 TYT 74 AYT 91 OBP ile 6.8k yaptım. O yüzden çok çalışman gerekiyor.

Benzer durumdayız. Ben elde edebileceğimizi düşünüyorum.
Bende aynı düşüncedeyim umarım güzel sonuçlar elde ederiz başarılar dilerim.
Hocam çalışırsanız başarırsınız rahat olun. Yeterki düzenli ve azimli olsun. Bolca tekrar edebilirsiniz.
Teşekkürler elimden geleni yapmak istiyorum umarım dediğiniz gibi olur.
Tabii ki iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Şu anki netleriniz az çok benim geçen sene bu dönemki netlerime benziyor. AYT ağırlığını verip geometriyi de sağlam ilerletirseniz başarılı olacaksınızdır. 15 saat illaki birkaç hafta içinde sizi bayıp zorlayacaktır daha düşük saatlerle başlayabilirsiniz. (6-7 gibi) Son tercih yine size kalıyor.
Kendimi biraz zorlamak istiyorum ve rahat geçirdiğim zamanların da acısını çıkarmak istiyorum yani vicdanen de yetersiz çalıştığım ile ilgili düşüncelerimi kırmak istiyorum açıkçası.Ama haklısınız eğer çok zorlanırsam saatleri düşürmeyi denerim çok teşekkür ederim.
Yapabilirsin. Ama günde 15 saat biraz abartı. Saatli çalışmak yerine konu bitirmeye çalış. Konu bitince 2-3 tane de test çöz.

Ayrıca konular bittikten sonra bol bol AYT tekrar yapmalısın. Aynı şey TYT için de geçerli ama AYT'yi çok tekrar edersen TYT konuları çerez gibi gelir.

Ben 106,5 TYT 74 AYT 91 OBP ile 6.8k yaptım. O yüzden çok çalışman gerekiyor.
Tebrik ederim gerçekten darısı başımıza.Bu saatler içerisinde neler yapacağımı planlamayı düşünüyorum zaten o konuda şüpheniz olmasın düzensiz şekilde ilerlemem yani tavsiyeniz için teşekkür ederim bu arada OBP vermeyi unutmuşum OBP muhtemelen 96 küsür olur diye düşünüyorum.
7 ayda 230k yükselttim sayısalda. Havada karada yaparsın.
Tebrik ederim güzel bir yükseliş gerçekleştirmişsin.Umarım dediğin gibi olur teşekkür ederim.

Bu arada biraz geç cevap verdim kusura bakmayın cevaplarınız için tekrardan sağolun içim biraz olsun rahatladı ve iyi hissetmemi sağladı.
İyi sosyaller.

Geri
Yukarı