Yönetim Bilişim Sistemleri Nasıl Bir Bölümdür?

jarvish

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 1. sınıfım şu an gittiğim bölümden memnun değilim. Seneye Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne geçiş yapmayı düşünüyorum. Sayısal derslerde çok kötüyüm diyebilirim. Bölümün derslerine baktığımda ezber ve kodlama ağırlıklı genelde. Sayısal alanda kötü olduğum için bu bölüme geçeceğimden şüpheleniyorum. Artı ve eksileriyle bu bölüm hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artısı işletme dersleri görüyorsunuz 1 dönem boyunca üretim yönetimi, işletme ilkeleri dersi gördüm Anadolu üniversitesi az çok işletmede ve ürün piyasaya sürme kuralları şeylerini az çok öğrendim. Eksisi kodlama çok az.

Üniversiteden üniversiteye değişiyor bölüm. Çünkü bazıları işletme ağırlıklı veriyor bazıları yazılım ağırlıklı. Yazılım ağırlıklı veren üniversiteler daha az diye hatırlıyorum. Bu bölümü Sakarya'da çok övüyorlar ama sıralaması düşük. Bence bu bölümü İstanbul'da tanınan bir vakıf üniversitesinde okumanız lazım. Kadir Has, Yeditepe, Özyeğin gibi.

Kodlama düzeyi olarak emin değilim ama sanmıyorum yazılım mühendisliği seviyesinde olduğunu. Eğer öyle olsaydı yazılım mühendisliği tercih edilmezdi.

Üniversiteden üniversiteye değişiyor bölüm. Çünkü bazıları işletme ağırlıklı veriyor bazıları yazılım ağırlıklı. Yazılım ağırlıklı veren üniversiteler daha az diye hatırlıyorum. Bu bölümü Sakarya'da çok övüyorlar ama sıralaması düşük. Bence bu bölümü İstanbul'da tanınan bir vakıf üniversitesinde okumanız lazım. Kadir has, yeditepe, özyeğin gibi.

Kodlama düzeyi olarak emin değilim ama sanmıyorum yazılım mühendisliği seviyesinde olduğunu. Eğer öyle olsaydı yazılım mühendisliği tercih edilmezdi.

Boğaziçi bile biraz daha işletme ağırlıklı. Konu sahibi mühendislik kastı kodlama düzeyi ile neyi anlatmak istiyor. Gidip robot kodlama vs ise bu kadar bilgi verilmiyor. Bu bölümde ağırlıklı olarak işletme için kodlama bilen iş insanı yetiştirilmeye çalışılıyor. Kişinin durumuna göre kodlama durumu değişir.

Müh. Seviyesi derken fazla detaylı mı anlamında söyledim. Ama değildir diye tahmin ediyorum. Açıköğretimi bile varmış çünkü müh. Kadar nitelik istese işletme iktisat gibi açıköğretimde olmazdı.

Yok detaylı değil. Temel olarak bilgin olur. Bu bölümü okuyup kendinizi yazılım mühendisi ile kıyaslamanız mümkün değil. Mühendislikte zaten bitirme projesi vermeden mezun olunmuyor. Buradan siz kıyaslarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı