Yönetim bilişim sistemleri nasıldır?

squaLLxq

Hectopat
Aklımda bölümle ilgili sorular var. Öncelikle eşit ağırlık olduğum için ve bilgisayar ile aram iyi olduğu için bu bölümü seçmeye karar verdim.

Şimdi sorum ben bu bölüm ile ilgili 2 ayrı alan gördüm birisi muhasebe IT filan; diğeri de ağ güvenliği, programlama tarzı kod ile ilgili şeyler. Şimdi ben tamamen kod üzerine çalışmak istiyorum işim tamamen bilgisayarla ilgilenmek olsun şirkette veri tabanı ile ilgili güvenlik önlemleri almak ağı korumak için çalışmak filan tarzı şeyler üzerine çalışmak istiyorum. Şimdi bu nasıl üniversite de bunu seçme şansımız var mı?

Muhasebe ve bilişim teknolojileri çok farklı şeyler onu baştan deyim. İkisine de ucundan da olsa vakıfım.(şu an bilgisayar teknolojisi okuyorum lisede muhasebe okumuştum) bilgisayar programcılığı bölümünde program dillerini biraz daha detaylı gösteriyorlar. Siber güvenlik bölümü de var ama o da farklı bir dal onu baştan diyeyim. Muhasebede ise Vergi Dairesi Ayın son haftası sıkıntılı olur, Faturalarla cebelleşirsiniz. (Fabrika veya Şirket dışında iş yapıyorsanız Fatura topla bilgisini gir doğrulama yap. Belli muhasebe uygulamalarını kullan gibi)

Muhasebe ve bilişim teknolojileri çok farklı şeyler onu baştan deyim. İkisine de ucundan da olsa vakıfım.(şu an bilgisayar teknolojisi okuyorum lisede muhasebe okumuştum) bilgisayar programcılığı bölümünde program dillerini biraz daha detaylı gösteriyorlar. Siber güvenlik bölümü de var ama o da farklı bir dal onu baştan diyeyim. Muhasebede ise vergi dairesi ayın son haftası sıkıntılı olur, faturalarla cebelleşirsiniz. (fabrika veya şirket dışında iş yapıyorsanız fatura topla bilgisini gir doğrulama yap. Belli muhasebe uygulamalarını kullan gibi)

Öncelikle teşekkür ederim işte takıldığım noktada şu üniversitede ben derslerimi bilişim teknolojileri derslerinden istiyorum ki işe girerken bilişim departmanında çalışayım üniversitede ders seçmeleri filan oluyor mu böyle onu merak ediyorum.

Üniversitede ders seçmeleri filan oluyor mu?

Ders seçme derken anlamadım şu an ben 1. sınıf öğrencisiyim. Meslek okulunda hazırlık bölümü olmuyor. Türkçe İngilizce inkilap ve matematik başta yine geliyor. Başlangıç dersleri ofis, temel elektronik, programlama temelleri birkaç ders daha oluyor. (teknoloji için) teknoloji bölümü programcılık bölümüne nazaran ülkede daha az sınıf kapasitesine sahip. Yani programcılık her ilde en az 2 tane olabiliyor. Biri merkez diğeri ilçe okulu.

Gitmek istediğin üniversitenin seçmeli derslerine bak. Ona göre o alanda uzmanlaşabilme şansını artırırsın ama YBS sana kodlamada veya işletme kısmında keskin bir beceri kazandırmayı vaat etmez. Salt uygulama ağırlıklı çalışmak istiyorsan bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü var ona gidebilirsin.

Ders seçme derken anlamadım şu an ben 1. sınıf öğrencisiyim. Meslek okulunda hazırlık bölümü olmuyor. Türkçe İngilizce inkilap ve matematik başta yine geliyor. Başlangıç dersleri ofis, temel elektronik, programlama temelleri birkaç ders daha oluyor. (teknoloji için) teknoloji bölümü programcılık bölümüne nazaran ülkede daha az sınıf kapasitesine sahip. Yani programcılık her ilde en az 2 tane olabiliyor. Biri merkez diğeri ilçe okulu.
Ders seçme derken şunu kastetmiştim bir site de araştırdığımda 2. sınıftan sonra kod üzerine yoğunlaşmak istiyorsak o dersleri görüyormuşuz istemezsek de tam tersi. Siteyi atmak isterdim fakat hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı