Yönetim Bilişim Sistemleri ve Bilişim Sistemleri mühendisliği arasındaki fark nedir?

O zaman müh daha mantıklı o ortam daha organik olur orada ama boune giderseniz pişman olmazsınız.
Hocam size bir kaç üni yazayım siz sıralamayı yapın lütfen.
Boğaziçi YBS
YTÜ Bilgisayar
Marmara bilgisayar
Bahçeşehir yazılım/bilgisayar
Bunların içinde size göre sıralama nasıl olur?

Hocam size birkaç üniversite yazayım siz sıralamayı yapın lütfen.
Boğaziçi YBS.
YTÜ bilgisayar.
Marmara bilgisayar.
Bahçeşehir yazılım/bilgisayar
Bunların içinde size göre sıralama nasıl olur?

YBS şimdi neden listede onu anlamadım tm okuyacaksan ayrı MF okuyacaksan ayrı. Bilgisayar konusunda özel üniler bence daha iyi imkan vs o yüzden ytüden sonra Marmara yerine bilgi mef istinye veya okan da fena değil burslu olarak ama devlet olsun 2.0 olursa dersten kalırsam burs derdine düşmek istemiyorsan Marmara yaz.

YBS şimdi neden listede onu anlamadım tm okuyacaksan ayrı MF okuyacaksan ayrı. Bilgisayar konusunda özel üniler bence daha iyi imkan vs o yüzden ytüden sonra Marmara yerine bilgi mef istinye veya okan da fena değil burslu olarak ama devlet olsun 2.0 olursa dersten kalırsam burs derdine düşmek istemiyorsan Marmara yaz.
Hocam dediğim gibi ben DGS'den geçiş yapacağım.
YBS'de devlet üniversitesi çok fazla yok sağlam olan sadece BOUN var.
Bilgisayar mühendisliğinde İTÜ,ODTÜ,BOUN falan var ama bunları da ben kazanamam DGS'de ilk 15 isteyen yerler bunlar.
YBS sanki 500'le alıyor gibi konustum ama öyle değil Boğaziçi YBS ilk 50 istiyor.
YTÜ, Marmara bilgisayar da ilk 50 istiyor.

Yani DGS'de Türkçe ve Matematik var sadece. Toplam 100 soru 50 mat 50 türkçe.
Yani YBS içinde bilgisayar mühendisliği içinde hemen hemen aynı netleri yapmam lazım. Tm, Mf yok yani. YKS'den girmiyorum ben.

O zaman sizi anlayabilidiğim kadarıyla YTÜ boun bahcesehir Marmara ama dediğim gibi ben koltuğumda oturup efendi gibi yazılım yapacağım diyorsanız YBS size gelmez direkt çıkarın.

O zaman sizi anlayabilidiğim kadarıyla YTÜ boun bahcesehir Marmara ama dediğim gibi ben koltuğumda oturup efendi gibi yazılım yapacağım diyorsanız YBS size gelmez direkt çıkarın.

O zaman direkt bilgisayar mühendisliği için çabalayacağım hocam da Lanet mühendislikte de fizik falan sıkıntı neyse halledeceğiz bir şekilde. Çok teşekkür ederim.

O zaman direkt bilgisayar mühendisliği için çabalayacağım hocam da lanet mühendislikte de fizik falan sıkıntı neyse halledeceğiz bir şekilde. Çok teşekkür ederim.

Her ders hocasına bağlı üniversite de emin ol fiziği aa verdim giriş dersi diye sözel bir dersi anca CC geçtim.

Her ders hocasına bağlı üniversite de emin ol fiziği aa verdim giriş dersi diye sözel bir dersi anca CC geçtim.
Ondan dolayı demedim hocam. Ben açık lise mezunuyum, hiçbir dersi doğru düzgün bilmiyorum. Yani istediğim üniye gideyim hazırlığa girdikten sonra fizik, matematik falan da çalışmam gerekecek. Çünkü fizikle alakalı gram bilgim yok, mat 1 anca biliyorum.
Bu arada 6 ayda mat 1'de ciddi mesafe kat edilir mi hocam? Malum DGS'de 50 matematik sorusu var ve benim minimum +45 net çıkarmam lazım. TYT gibi yeni nesil soru yok DGS'de. sıfırdan başladım bu arada matematiğe. Tavsiyeleriniz varsa alabilirim kitap olsun, videolu konu anlatım olsun.

Ondan dolayı demedim hocam. Ben açık lise mezunuyum, hiçbir dersi doğru düzgün bilmiyorum. Yani istediğim üniversiteye gideyim hazırlığa girdikten sonra fizik, matematik falan da çalışmam gerekecek. Çünkü fizikle alakalı gram bilgim yok, mat 1 anca biliyorum.
Bu arada 6 ayda mat 1'de ciddi mesafe kat edilir mi hocam? Malum DGS'de 50 matematik sorusu var ve benim minimum +45 net çıkarmam lazım. TYT gibi yeni nesil soru yok DGS'de. Sıfırdan başladım bu arada matematiğe. Tavsiyeleriniz varsa alabilirim kitap olsun, videolu konu anlatım olsun.

DGS'yi bilmiyorum ben TYT ile girdim bölüme ama dediğim gibi üniversite'de her şey hocaya bağlı mesela mat profu mala anlatır gibi anlatırken fizikçi meslektaşıyla konuşuyor gibi anlatabilir siz duruma göre YouTube'dan çalışacaksınız üniversite de zaten YouTube'u kullanmayan yoktur oradaki hocalar bizi mezun ediyor.

DGS'yi bilmiyorum ben TYT ile girdim bölüme ama dediğim gibi üniversite'de her şey hocaya bağlı mesela mat profu mala anlatır gibi anlatırken fizikçi meslektaşıyla konuşuyor gibi anlatabilir siz duruma göre YouTube'dan çalışacaksınız üniversite de zaten YouTube'u kullanmayan yoktur oradaki hocalar bizi mezun ediyor.
Bu durumu şu an yaşıyorum hocam😂
Matematik sıfırdan anlatım vs yazmış ama bilen birine anlatıyor. Neyse bir şekilde üstesinden geleceğim.. Teşekkür ederim tekrardan.

Bu durumu şu an yaşıyorum hocam😂
Matematik sıfırdan anlatım vs yazmış ama bilen birine anlatıyor. Neyse bir şekilde üstesinden geleceğim. Teşekkür ederim tekrardan.

Hocam az önce YouTube üzerinden Boğaziçi YBS ile ilgili bir video izledim 3. sınıfta olan birisi gördüğü derslerin %70'i programlama ile alakalıymış. Yani bayağı bayağı yazılım görüyorlar.
Pek sorun yaşatacağını düşünmüyorum bu durumun aksine %70 gayet iyi ben programcılık okudum programlamayla alakasız çok ders vardı %70 falan programlama dersleri vardı bunda da aynı durum geçerli. Mühendislikte de çoğu ders programlama değil. Fizik cart curt dolu...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı