Yönetim bilişim sistemleri mi, bilgisayar mühendisliği mi?

İkisini beraber mi okumam gerek o zaman hiç bulaşmıyayım.

@Nartive @sens4k hocam neden güldünüz açıklar mısınız?

Hocam ben birde master/ yüksek lisans yapmak istiyorum her türlü çalışırım yani.
İkisini okuman gerekmiyor. YBS ve IBY ders içerikleri birbirine denk oluyor. YBS tabii ki daha avantajlı ancak puanının yetmediği durumlarda IBY bölümü ona en yakın ve dersleri en denk bölüm. İkisinde de temel bilgisayar ve yazılım bilgisini alırsın. Üzerine koymak sana kalmış. Gülen arkadaşlara da aldırma. Ülkemizde hiçbir okulun ağırlığı kalmadı emin olabilirsin. Kendini geliştirmen önemli.

Herkes YBS okuyanları mühendislik okuyanlarla neden benzetiyor anlamış değilim. Arkadaşlar YBS bölümünün amacı İş analistliği tarzı roller için uygun kişi yetiştirmektir. Yani YBS okurken Yazılım her türlü öğrenebilirsiniz siz kendiniz ayrı olarak. Udemy, YouTube vs. bir sürü içerik var. YBS okuyanları altta görmek de cahilce bir yorumdur. YBS elemanları köprü görevi görürler. Ha sen okurken çok iyi yazılım üzerine yoğunlaşırsın, yazılım geliştirme pozisyonlarında bile çalışırsın. Yurt dışında Bilgisayar Mühendisliği Computer Engineering değil Computer Science yani Bilgisayar Bilimleri olarak geçer. Bu tarz küçük terim vb. şeylere ancak TR gibi düşük seviye kaliteli ülkelerde takılıp kalırlar. Konuyu açan arkadaşım bu videoları izlersen bir fikir sahibi mutlaka olursun.
Video 1:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video 2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Video 3:
Video 4:

Yeni konular

Geri
Yukarı