Yoklama kaçağıyım, ne yapmam lazım?

Ben şu an üniversite ye kayıtlı değilim, tekrar kayıt olmam için kaçak olarak görünmemem lazım yanlış mı biliyorum ? Ayıca şubeye teslim olursam aile hekimine yönlendirmiyorlar mı ? Ondan sonra da ya bakaya kalır ya celp tarihi almak zorunda kalırım
Hiçbirşey yapmazsan gbt sorgusunda alırlar seni teslim ederler? O daha mı iyi?

iyide şu an askerlik yapamam.Kaçak olarak gezmem dışında bir yol var mı ?

Veya öğrenci işlerini mahkemeye versem tecil hakkım olur ? Ben üniversitelerin, öğrenci işlem yapmadan kayıt silmediğini sanıyordum ki arkadaşlarım da öyle söylediler.Bu durumu örnek gösterip dava açabilir miyim

Son düzenleme:
Dostum bende diyorum ki ilk sorgulamada zaten ortaya çıkacak. Hiç mi gbt vesayreye denk gelmeyeceksin? Ben olsam dediğim gibi yaparım. Gitmeye korkuyorsan bağlı olduğun askerlik şubesini telefonla ara ankesörlü telefondan.

Dostum bende diyorum ki ilk sorgulamada zaten ortaya çıkacak. Hiç mi gbt vesayreye denk gelmeyeceksin? Ben olsam dediğim gibi yaparım. Gitmeye korkuyorsan bağlı olduğun askerlik şubesini telefonla ara ankesörlü telefondan.
Şu an işlerim çok şehir dışına çıkmıyorum.Ayrıca burada 40 yılda bir çevirme oluyor ve yerleri de belli.Bir süre kaçak olmanın ne zararı var ? Ben şubeye gittiğimde celp tarihi verilmesinden çekiniyorum yada 2.GBT de bakaya kalmaktan.

Şu an işlerim çok şehir dışına çıkmıyorum.Ayrıca burada 40 yılda bir çevirme oluyor ve yerleri de belli.Bir süre kaçak olmanın ne zararı var ? Ben şubeye gittiğimde celp tarihi verilmesinden çekiniyorum yada 2.GBT de bakaya kalmaktan.
Seni zorla alıkoymaz askerlik şubesi :)

Seni zorla alıkoymaz askerlik şubesi :)
öyle olsun :) Peki süreç nasıl işliyor ? Şubeye gidip ben kaçağım dedikten sonra ne olacak, iyi cezayı öde hadi git mi diyecekler.Her erkeğe askerlik zorunlu, tecil de yapamıyoruz ne olacak şimdi

Bende öyle idim bölge askerlik şubesine git para cezası bile uygulamadılar korkma üni okuyacağını söyle hallediliyor
en yakın zamana celp tarihi vermezlerse olur :D şubeye gidip yoklama kaçağıyım dersem bana nasıl davranacaklar, bana müsade edin biraz diyebilir miyim.İnternette çok araştırdım önce ceza ödüyoruz 2.GBT de bakaya kalıyoruz yanlış mı biliyorum

Son düzenleme:
Öyle olsun :) peki süreç nasıl işliyor? Şubeye gidip ben kaçağım dedikten sonra ne olacak, iyi cezayı öde hadi git mi diyecekler. Her erkeğe askerlik zorunlu, tecil de yapamıyoruz ne olacak şimdi.

En yakın zamana celp tarihi vermezlerse olur :D şubeye gidip yoklama kaçağıyım dersem bana nasıl davranacaklar, bana müsaade edin biraz diyebilir miyim? İnternette çok araştırdım önce ceza ödüyoruz 2.gbt de bakaya kalıyoruz yanlış mı biliyorum.

Dostum aşırı merak ettim ne oldu?

Yeni konular

Geri
Yukarı