Yol bilgisayarlarında Türkçe seçeneği mecburiyeti

Gudermes

Hectopat
91dzs.jpg

Yargıtay aldığı bir kararla araçlarda bulunan yol bilgisayarlarında Türkçe seçeneği olmayan araçları ayıplı mal saydı. Yıllardır bu konuda herkes dert yanardı ama ilk defa bir arkadaşımız mahkeme seçeneğinde kararlı davrandı. Gerekli kararı ve başarıyı elde etti. Binlerce EURO veya DOLAR sattığınız aracı eğer bu ülkede satıyorsanız Türkçe kullanım klavuzu ve her türlü seçeneği olmak zorundadır. Her markanın takipçisi olmalıyız artık bu rezillik son ermelidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar araç sahibi var, nihayet birisi sürüden ayrılmayı başarmış. Üstelik baktığında insanlar bu araçlara binlerce Euro para veriyor. Ama burada asıl suçlu, milletten %130 veri almayı bilip de doğru düzgün yasa tasarısı hazırlamayıp bu araçların İngilizce sistemlerle satılmasına göz yuman devletten başkası değil! Türkçe zorunluluğu gelirse vakit kaybı, araç satıları düşer, devletin kasasına bi kuruş daha az girer dimi. Lanet olsun böyle ülkeye ya! %130 vergi mi olurmuş? Devlet erkanı bizim paramızla Mercedes'lere, Focus'lara, Passat'lara binmeyi biliyor.

O kadar araç sahibi var, nihayet birisi sürüden ayrılmayı başarmış. Üstelik baktığında insanlar bu araçlara binlerce Euro para veriyor. Ama burada asıl suçlu, milletten %130 veri almayı bilip de doğru düzgün yasa tasarısı hazırlamayıp bu araçların İngilizce sistemlerle satılmasına göz yuman devletten başkası değil! Türkçe zorunluluğu gelirse vakit kaybı, araç satıları düşer, devletin kasasına bi kuruş daha az girer dimi. Lanet olsun böyle ülkeye ya! %130 vergi mi olurmuş? Devlet erkanı bizim paramızla Mercedes'lere, Focus'lara, Passat'lara binmeyi biliyor.
Sen de ben de bu markaların ceo su olsak bunlarla uğraşmayız neden dersen.. Cevabı yazında saklı bu ülkenin yasaları yada yönetenleri vatandaştan yani tüketiciden yana değildir. Onlar ne kadar çok vergi alırız onun peşindeler yoksa tüketici zorlanmış sıkıntı çekmiş onların ilgilendiği konu değildir..Bu yüzden adamlar ne getirirlerse gireceğini piyasaya sürebileceklerini biliyorlar..

Evet o örneği biliyorum görmüştüm :) damarın tutarsa Floryadaki plaj gibi peşini bırakmazsın. Bu sektörün gönüllülerinden olarak çok fazla konferanslara katıldım dile getirdik hareket ettik.. Kimse bu arkadaş kadar inatçı gitmedi ki bende gitmedim bu kadar.. Sen olsan giderdin tabi :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı