Yol/yarış bisikleti önerisi

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçem 5000 civarı ikinci el yol bisikleti almayı planlıyorum sıfır alacak bütçem yok. Asfaltta süreceğim uzun süredir(5-10 senedir) bisiklet kullanmıyorum ama çocukluğum bisiklet üstünde geçti. Asfalt yolda diğerlerine göre hızlı ve sorunsuz bir bisiklet arayışındayım. Genel olarak bir işim olduğunda minibüs yerine bisikleti kullanacağım yokuş da tırmanma durumunda kalma ihtimalim de yüksek. Bilgili arkadaşlarım beni aydınlatabilir ve tavsiyeler verebilir mi?

Arkadaşlar bütçem 5000 civarı ikinci el yol bisikleti almayı planlıyorum sıfır alacak bütçem yok. Asfaltta süreceğim uzun süredir(5-10 senedir) bisiklet kullanmıyorum ama çocukluğum bisiklet üstünde geçti. Asfalt yolda diğerlerine göre hızlı ve sorunsuz bir bisiklet arayışındayım. Genel olarak bir işim olduğunda minibüs yerine bisikleti kullanacağım yokuş da tırmanma durumunda kalma ihtimalim de yüksek. Bilgili arkadaşlarım beni aydınlatabilir ve tavsiyeler verebilir mi?

Kanka bence Bianchi almalısın abilerimden kalma bir Bianchi ares im var şimdiki sıfır bisikletlere taş çıkartır doktordan almıştık. Arkadaşımın 4 yıllık bisikleti vardı bayır aşağı giderken bana yetişemiyordu hız ölçer ile ölçtüğümde 100'ü falan görmüştüm lastikleri biraz kalın diğer bisikletlere göre, Bianchi al bence tavsiyemdir.

Kanka bence Bianchi almalısın abilerimden kalma bir Bianchi ares im var şimdiki sıfır bisikletlere taş çıkartır doktordan almıştık. Arkadaşımın 4 yıllık bisikleti vardı bayır aşağı giderken bana yetişemiyordu hız ölçer ile ölçtüğümde 100'ü falan görmüştüm lastikleri biraz kalın diğer bisikletlere göre, Bianchi al bence tavsiyemdir.
Tavsiyen için teşekkürler fakat öyle bir bisiklet aramıyorum.
Bunlar gibi bir şey alıyorum tavsiyeler üzerine değerlendireceğim.

Kırmızı bianchi çok güzel gözüküyor göze. Ama tabi alırken alabildiğimin en iyisini almaya çalışacağım. Sorunsuz bakımını yaptıkça uzun ömürlü kullanmak istiyorum.

Kırmızı Bianchi çok güzel gözüküyor göze. Ama tabii alırken alabildiğimin en iyisini almaya çalışacağım. Sorunsuz bakımını yaptıkça uzun ömürlü kullanmak istiyorum.

Dediğim gibi hocam Bianchi'ler çok uzun ömürlü asla pişman etmez yağını falan hepsini zamanında yaparsan uzun ömür götürür BMW gibi düşün 😅

Dediğim gibi hocam Bianchi'ler çok uzun ömürlü asla pişman etmez yağını falan hepsini zamanında yaparsan uzun ömür götürür BMW gibi düşün 😅
Gerçekten çok güzel bisikletmiş ya canım çekti. Bu tarz bisikletlerle düz yolda kaç km hız yapılabilir zorlamadan tatmin edici hız seviyesinde gidilebilir mi?

@431168 Hocam sizi başka bir konuda yüksek bilgilendirme yaptığınızı gördüm. Etiket için kusura bakmayın. Beni yönlendirebilir misiniz nasıl bir şey almalıyım sizce?

Gerçekten çok güzel bisikletmiş ya canım çekti. Bu tarz bisikletlerle düz yolda kaç km hız yapılabilir zorlamadan tatmin edici hız seviyesinde gidilebilir mi?

@431168 Hocam sizin başka bir konuda yüksek bilgilendirme yaptığınızı gördüm. Etiket için kusura bakmayın. Beni yönlendirebilir misiniz nasıl bir şey almalıyım sizce?

Son düzenleme:
@yalcindaganil İstirham ederim ne kusuru, çok memnun oldum. Sayfada ki ilanlara baktım, "şu şekilde bisiklet arıyorum" örnekleriniz şehir bisikleti modelleri. Onlar yol bisikleti sayılmaz, kadro geometrileri daha rahat ve ergonomik sürüşe yatkın bisikletler. İkinci el yol bisikleti arıyorsanız eğer bu bütçe aralığında Carraro 012 modellerine bakabilirsiniz. Aslında bütçe bir miktar kısıtlı, alacağınız bisikletlerin üzerinde ki komponentler hemen hemen aynı bir farklılık göremeyeceksiniz.

Örnek gösterdiğiniz bu bisiklet, şehir bisikleti.

Bu ise yol bisikleti. Çok eski olmakla birlikte üzerinde ki vites, dişli, ruble ve aynakolun yeterince aşındığını ve bir miktar masraf yaratacağını gösterir.

İlave olarak, ikinci el Carraro 012 fiyatlarına bakayım dedim gereksiz yüksek rakamlar yazılmış. Denk getirebilirseniz eğer başlangıç için fena bisiklet sayılmaz.

@431168 hocam sizi başka bir konuda yüksek bilgilendirme yaptığınızı gördüm. Etiket için kusura bakmayın. Beni yönlendirebilir misiniz nasıl bir şey almalıyım sizce?

Kankam benim bisikletim ile bayır aşağı 100'ü gördüysem bunlarla 120'yi görebilirsin.

Geri
Yukarı