Yone ve Yasuo alt koridorda oynanır mı?

Şuan sett sup yapanlar var hani bunu garipseyenlere söyleyelim veigar pyke yaptık sarıyor. Yasuo bazı adcleri counterlıyor oynanır ama her zaman değil.

Biri Yasuo'ya suikastçı demiş, diğeri nişancı, yok destek arkadaşlar :D
Yasuo dövüşçü herosudur, ADC metası eskisi gibi değil lakin hala oynayabilirsin tr sunucusunda isen. Malum plat elmas elo hiçbir şey değil trde. Yone ise oynanmaz, sebebi çoğu support herosu sana CC atacaktır ve E'ne geri dönmeden çok fazla dürtülebilirsin, ayrıca senin supportun arkada kalır.

Biri Yasuo'ya suikastçı demiş, diğeri nişancı, yok destek arkadaşlar
Ben yanlış bilgi vermedim. Yasuo hem suikastçi, hemde dövüşçü bir karakter. Riot games karakter analizinden de bakabilirsiniz, ezbere sallamadım orada. Ama hareketlilik ve anlık hasarı yüksek olduğu için istatistiklerde suikastçi oranı daha yüksek. Bu yüzden suikastçi dedim. Yani aslında ben demiyorum riot games belirtiyor bunu.

Ama nişancı değil, onu da bir kez daha arkadaşlara belirteyim :)

Yasuo suikastçi değil nişancı bir karakter.
İlk önce şunu demeden konuya geçmeyeceğim; Max TR Yasuo zekası.

Nişancı ne demek biliyor musun? Nişancı dediğinin menzili yüksektir. Caitlyn 650, Vayne 550, Aphelios 650-500 (silah farkı), Kalista 525 gibi menzilleri var. Ama Yasuo 150 :)

Yani senin adamın dibine girmen lazım. Ama adam için gerek duymuyor.

Farz et, karşına Caitlyn Morgana çektiler. Ne yapacaksınız? Morgana kalkanı CC'leri tutuyor, yani havaya kalkmıyor. Yasuo ultisi tetiklenmiyor :)

Yasuo'yu mekanik olarak çok iyi bilmen gerekli. Mekaniğine güvenen mid main, ADC fill birisi alır. Yada MF varsa alırsın, ultisini kapatmak için.

Yasuo/Yone değil de Malphite/Yasuo yapılır, Malp AP kasar, en kötü latede tank kasmayan herkese tek atar, olur biter.

İlk önce şunu demeden konuya geçmeyeceğim; Max TR Yasuo zekası.

Nişancı ne demek biliyor musun? Nişancı dediğinin menzili yüksektir. Caitlyn 650, Vayne 550, Aphelios 650-500 (silah farkı), Kalista 525 gibi menzilleri var. Ama Yasuo 150 :)

Yani senin adamın dibine girmen lazım. Ama adam için gerek duymuyor.

Farz et, karşına Caitlyn Morgana çektiler. Ne yapacaksınız? Morgana kalkanı CC'leri tutuyor, yani havaya kalkmıyor. Yasuo ultisi tetiklenmiyor :)

Yasuo'yu mekanik olarak çok iyi bilmen gerekli. Mekaniğine güvenen mid main, ADC fill birisi alır. Yada MF varsa alırsın, ultisini kapatmak için.

Yasuo/Yone değil de Malphite/Yasuo yapılır, Malp AP kasar, en kötü latede tank kasmayan herkese tek atar, olur biter.
Furkan sen silver 4 değil misin?Neyin tribine giriyorsun?Hatta geçenlerde bronzdan silver 4 e çıktım diye yazıp seviniyordun.Allahın silveri gelmiş bizimle dalga geçiyor aklınca 🤣
Yasuo nişancı karakter.Lol seçim ekranında nişancı listesini seç yasuo çıkıyor.Hatta ziggsde nişancı karakterlerin içinde.Ben demiyorum riot diyor.
Allah için silver adamsın şöyle her mesajında çok biliyomuş triplerine girme.Sahalarda görmek isteriz seni.Silverdan çık önce😉

LoL seçim ekranında nişancı listesini seç Yasuo çıkıyor. Hatta Ziggs'de nişancı karakterlerin içinde. Ben demiyorum Riot diyor.

Riot'un böyle bir şey dediğini sanmıyorum. Çünkü şampiyon seçim ekranında nişancı listesini seç diye bir seçenek yok. Koridor filtreleme seçenekleri var. Ayrıyeten o filtreleme de bir önceki yamalarda o koridorda en çok oynanılan karakterleri gösteriyor. Üzerinde de yazıyor zaten. Yani alt koridoru seçtiğinde Ziggs'in ya da Yasuo'nun çıkması alt koridorda çoğunlukla oynandığını belirtiyor. Diyelim ki insanlar bir sonraki yamaya kadar alt koridorda Garen oynarsa bir sonraki yamada alt koridoru filtrelediğinde Garen'de gözükecek.

Bunu sana şöyle örnekleyeyim. Üst koridorda çoğunlukla Tank ve Dövüşçü şampiyonların oynandığı bir mevki. Üst koridoru filtreleyince Vayne, Teemo, Heimerdinger gibi karakterde çıkıyor. Şimdi senin mantıkla bunların hangisi dövüşçü, hangisi tank. Yani demek istediğimiz de bu. Alt koridoru filtreleyince çıkanların hepsi de nişancı olmuyor.

Riot'un böyle bir şey dediğini sanmıyorum. Çünkü şampiyon seçim ekranında nişancı listesini seç diye bir seçenek yok. Koridor filtreleme seçenekleri var. Ayrıyeten o filtreleme de bir önceki yamalarda o koridorda en çok oynanılan karakterleri gösteriyor. Üzerinde de yazıyor zaten. Yani alt koridoru seçtiğinde Ziggs'in ya da Yasuo'nun çıkması alt koridorda çoğunlukla oynandığını belirtiyor. Diyelim ki insanlar bir sonraki yamaya kadar alt koridorda Garen oynarsa bir sonraki yamada alt koridoru filtrelediğinde Garen'de gözükecek.

Bunu sana şöyle örnekleyeyim. Üst koridorda çoğunlukla Tank ve Dövüşçü şampiyonların oynandığı bir mevki. Üst koridoru filtreleyince Vayne, Teemo, Heimerdinger gibi karakterde çıkıyor. Şimdi senin mantıkla bunların hangisi dövüşçü, hangisi tank. Yani demek istediğimiz de bu. Alt koridoru filtreleyince çıkanların hepsi de nişancı olmuyor.
Vayne nişancı bir karakter ama 2.rolü suikastçi.Yasuoda suikastçi ve nişancı bir karakter olarak geçiyor.Aatrox birinci rolü dövüşçü ama tank olarakda geçiyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı