Yorgunluğu Üstümden Nasıl Atabilirim?

Aslında hayatınızda çalışma işini bir tek bu dönem değil de ölene kadar yapacağınızı anlarsanız işiniz daha da kolaylaşır. Hayatınızın hiçbir saniyesini yatıp tembellik etmek için kullanmayın. Zaten etraflıca düşünürseniz hayatınızda boş geçirecek vaktinizin olmadığını ve isteklerinizin hepsini yapamadan dünyadan göçeceğinizi anlarsınız. Tabi ki dinleneceksiniz, eğleneceksiniz. Ancak hayatınızı bir denge içerisinde yaşamalısınız ki ölmeye yakınken "keşke şunu da yapaydım, buraya da gideydim" demeyin. Yani eğlenceyi, dinlenmeyi ve çalışmayı asla bırakmayın. Zaten insanın yaşaması için gerekli olan temel şeyler düzenli uyku, beslenme, iş ve eğlencedir.

Çalışırken bunu amaçlarsanız daha kolay çalışırsınız. Ben de ilk başlarda çalışmazdım. Ama kendime sınır koydum. Her gün 1 saat veya 2 saat çalışılacak. Başka çaresi yok, dedim kendime. Yaklaşık 6 ay boyunca devam ettirdim ve şimdi ne zaman ders çalışmak zorundaysam, hemen masa başına gider 4 saat aralıksız çalışabilirim. Eskiden hiç yapamazdım. Buna ilk başlarda düzenli çalışarak başladım. Tabi sonralarda düzen bozuldu ama çalıştığım zaman verimli çalışıyorum.
Hocam öneriniz için teşekkür ederim, sanırım kendimi az birşey toparladım. Planlı olmaya çalışıyorum, inanın bana ilk dönem sabah 9 akşam 7 okuldaydım, akşam 9 gece 1-2 ders çalışıyordum. Şimdi bozuldu düzen, sizin önerilerinizle ayağa kalkmaya çalışıyorum teşekkürler :)

Hocam öneriniz için teşekkür ederim, sanırım kendimi az birşey toparladım. Planlı olmaya çalışıyorum, inanın bana ilk dönem sabah 9 akşam 7 okuldaydım, akşam 9 gece 1-2 ders çalışıyordum. Şimdi bozuldu düzen, sizin önerilerinizle ayağa kalkmaya çalışıyorum teşekkürler :)
Merhaba siz günlük çalışma olarak neler yapıyorsunuz? Ben de 9.sınıfım ve aynı durumdan müzdaripiz, tekrar v.s mıdır yani?

Kardeşim 9. Sınıfta sadece derslerini iyi dinle eve gelince biraz tekrar yap, sıkılmazsan test çöz. Ama günlük tekrar yapman sana yeter. 10. Sınıfta tekrar yap soru çöz belirli sayıda, zaten 11'e geçince bu yaptıkların sana kat ve kat dönecek. O yüzden 9 temel bir sınıf temelini sağlam at :) Bu arada fazla derse takma kafanı fazlada boşlama, sonra hiç çalışasın gelmez demesi.

IQ4509 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her neyse. Üç buçuk dakika boyunca icindeki sıkkınlık hissi kaybolacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı