Your computer does not have graphic accelerator - King of Road

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
King of Road oyununu açmak istediğinizde karşılaşacağınız hatadır.

Kod:
Your computer does not have graphic accelerator

Oyun 2002 senesinde çıktığı için XP desteği bile yoktur. Bu yüzden Windows 7 ve Windows 8'de çalışmıyor. Ruslar oyunu güncellemişler ama Rusça. Şöyle bir şey var ki JoWood, bu oyunu yapan amcalar, Steam'e eski oyunlarını getirmeye başlamışlar yavaş yavaş. Mesela bunlar arasında Negibours from Hell de var.

Yani bu arkadaşların King of Road (bir diğer adıyla Hard Truck II) oyununu da Windows 8 uyumlu yapma ihtimali var.

Yok. Geliştirici ile irtibata geçtim, düzgün cevap alamadım.

Çok istiyorsan buraya üye ol ve oy ver:

King Of The Road - GOG.com

İki ayrı sistemde denedim bir türlü çalıştıramadım.
İlk önce GTX 660 ekran kartlı FX-6100 işlemcili windows 10 x64 pro sistemde denedim olmadı. Virtual Box kurarak windows xp ve 2000 üzerinde denedim yine olmadı.

Daha sonra i5 430m işlemcili ati hd 5470m ekran kartlı windows 7 32 bit sistemde denedim yine olmadı.

Her seferinde dediğiniz hatayı alıyorum. Bozulan eski sistemimle windows XP üzerinde sorunsuz oynayabilirken 3 gündür çalıştırabilmek için yapmadığım kalmadı. Sinirimden Pentium 4 bir makina alıp kurtulacağım artık.

VirtualBox üzerinde windows 2000 üzerinde çalışması gerekmezmiydi hocam. 3d hızlandırma zaten windows 2000 de çalışmıyor XP'de ise onu da aktif etmiştim. Gerçekten oynamak istiyorum bu oyunu. Müziklerini dinliyorum şuan :kulaklık: Sizce ne yapmalı ? Bir şekilde çözebilir miyiz ? :ölü:

Edit:4 Gün uğraştığıma deydi ve sonunda oyunu çalıştırmayı başardım. Olay ekran kartında bitiyor arkadaşlar üzgünüm. Şimdi hangi platformda çalıştırdığımı yazayim.

Acer Aspire 5740
  • İntel i5 430M
  • Ati Radeon HD 5470 512MB
  • Windows 7 Professional 32 Bit

Evet arkadaşlar ilk önce intel hd graphics ile çalıştırmayı denedim ana bir türlü olmadı. Sanırım 3d hızlandırmayı falan desteklemiyor. Daha sonra Ati'nin driveri kurdum ve PC'yi yeniden başlattım. Oyunu açtım ve belki de 50 kez başarısızlıkla karşılaşacağımı düşünürken açılıverdi. Bitirene kadar oynarım artık. Hadi iyi forumlar :vıy:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı