YouTube bütün videoları 360p açıyor

İsmailsafaç

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Chrome tarayıcısı kullanıyorum. İnternet hızım 4K videoları donmadan oynatabilecek iken açtığım her video 360p açılıyor. Kendim her video kalitesini ayarlardan yükseltmek zorunda kalıyorum. Bunun bir ayarı var mıdır? Direkt 1080p açsın?

Bende istiyorum. YouTube son zamanlarda çok bozdu. Like butonunun yerini de birkaç gün önce değiştirdi. Bir videonun açıklamasını açınca ve sonra tam ekran yapınca açıklama ekrana geliyor kapatmam gerekiyor. YouTube bozdu...

Eskiden ayarlar kısmında ayarı vardı diye hatırlıyorum ama YouTube'un ara sıra uyguladığı bir sistem var bazen 1 ay trafigi hafifletmek amaciyla boyle yapıyorlar.
Mobilde aynı durumu yaşıyorum. Videolar 144p açılıyor. Otomatik yükselmiyor da, manuel olarak yükseltmem gerekiyor.
Mobilde ise veri tasaarufu acik olabilir.

Hocam ben farklı bir sorun yaşıyorum siz yaşıyor musunuz bilmiyorum ama mobilden ayarlardan 4K seçip yeniden ayarlara geldiğimde 480p seçili oluyor. Bu sizde oluyor mu?

Chrome tarayıcısı kullanıyorum. İnternet hızım 4K videoları donmadan oynatabilecek iken açtığım her video 360p açılıyor. Kendim her video kalitesini ayarlardan yükseltmek zorunda kalıyorum. Bunun bir ayarı var mıdır? Direkt 1080p açsın?
Bu tarz eklentiler var chrome için. İçerisinde bazı ayarlar, çözünürlük, arka planlar vs değiştirilebiliyordu. Şimdi hala çalışıyor mu denemek lazım.
Edit: Çalışıyor. Yine kaliteli bir iş. Her özellik çalışıyor valla

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220203-011849_YouTube.jpg
    Screenshot_20220203-011849_YouTube.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 186
  • Screenshot_20220203-011824_YouTube.jpg
    Screenshot_20220203-011824_YouTube.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 192

Geri
Yukarı