Youtube 1080P upload, 360P olma sorunu

ugur4721

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde tarih öncesi bir bilgisayar var. Mazuniyet Çekimini mecbur kaldığım için bu PC ile montajlayıp 3 gün süren bir render işlemi yaptırdım Sony vegas pro pro kullandım açıkçası ilk deneyimim fakat ortaya güzel bir iş çıkardığımı düşünüyorum.

Asıl sorunuma gelirsek;
Zor şartlar altında bitirdiğim 17 GB'lık devasa 2:30 saatlik videoyu youtube'a bir günde upload edebildim render alırken acemi olduğum için çıkış formatına "For internet 1080p" gibi bir şey seçtim. Render bittikten sonra dosya ayrıntılarına baktım ve öyleydi doğruydu 1080p kalitesindeydi.
Zaten videoyu izleyince de 1080p olduğunu belli ediyor.
Daha önceden de youtube'a defalarca upload ettim ve ara sıra bu sorunu yaşadım. 1080p veya 720p olarak yüklediğim videoyu çok düşük kalitelerde upload ediyordu ara sıra.

Neyse dosya büyük olduğu için göze alamadım ve projenin ilk 1 dakikasını render edip upload ettim ve baktığımda (Video bu link'te) 1080 p verdi. Sonra gönül rahatlığıyla yükleyebilirim dedim öteki videoyu da 20 25 saatte upload ettim ve korktuğum şey başıma geldi ve video 360p olarak upload edildi. Yüklemeden önceki hız testim D:23Mb U:1.9Mb. Youtube büyük olasılıkla internet hızına bağlı olarak kaliteyi düşürüp upload aldı. Bu videoyu benden bütün okul beklediği için biraz hayal kırıklığı oldu, sizce çaresi nedir?
Screenshot_751.png
Screenshot_808a.png
Screenshot_813.png
Screenshot_812.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2:30 saatlik bir video. Hem de 17 GB. Youtube video yüklendikten sonra işleme aşamasına geçer. Önce 360 sonra 480 vs. sırasıyla gelir. Yani şu anda büyük ihtimalle sorununuz çözülmüştür.

Ancak bu sorunun yanı sıra anlaşılan videoda telif hakkı içeren şarkılar var. Video Türkiye'den izlemeye kapatılmış.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı