YouTube çok fazla bitrate düşürüyor

ghostreep

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar herkese merhabalar,
YouTube kanalımda 1080P 60FPS - 12000 bitrate oyun videoları paylaşıyorum, YouTube'un destek sayfasında da önerilenin bu olduğu söyleniyor. Ancak ben render aldığım videoda çok kaliteli görüntü olmasına rağmen YouTube'a yüklediğim zaman görüntüde çok fazla pikselleşme oluyor. Bende belki biraz düzelir umuduyla son videolarımı 1080P30FPS - 12000BITrate yükledim ancak çok da düzeldiğini söyleyemem. Bunun bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Örnek video; Kendi Videom
Arkadaşlar Test için bir video yükledim 50000 BITrate olarak Video. Ancak somuç pek fazla değişmedi.

Son düzenleme:
Video boyutu yüksek olduğunda YouTube otomatik sıkıştırıyor. Render yaparken boyutu olabildiğince düşürmek gerekir. O zaman görüntü daha güzel olacaktır.

Hocam videoyu liste dışı olarak yükleyip, ondan sonra herkese açık hale getirirseniz daha kaliteli olacaktır.
Gerçekten onunla bir alakası var mı? Bilmiyorum da şaşırdım yani dalga geçmek amacıyla değil, ben normalde gizli yapıp ondan sonra herkese açık yapıyorum.
Hocam videoyu liste dışı olarak yükleyip, ondan sonra herkese açık hale getirirseniz daha kaliteli olacaktır.
Biraz önce dediğinizi denedim 50000 BITrate video yükledim ama yinede pek değişmedi
Bir de acaba YouTube büyük Youtuber'lara torpil mi geçiyo acaba çünkü her halükarda onların videoları daha net ve güzel

Son düzenleme:
Yok mu bir bilgisi olan?
Dostlar bugün yeni bir şey öğrendim galiba bununla alakalı olabilir, yabancı bir sitede ücretli hesapların ücretsiz hesaplardan çok daha yüksek kalitede video yükleyebildiklerini söylüyor.

Son düzenleme:
Yok mu bir bilgisi olan?
Dostlar bugün yeni bir şey öğrendim galiba bununla alakalı olabilir, yabancı bir sitede ücretli hesapların ücretsiz hesaplardan çok daha yüksek kalitede video yükleyebildiklerini söylüyor.
video 1080 p 60 fps şekilde olsa bile çıktıyı 4K al sen.

Upload ve HD işleme bittikten sonra, videoya sağ tıkla meraklısı için istatikler de. avc1 yerine vp09 codecle işlendiğini göreceksin. avc1 daha kötü işler. vp09 daha iyi işler videoyu. Bunlar beim bildiklerim. Daha iyisini bilenler aydınlatabilir.

video 1080 p 60 fps şekilde olsa bile çıktıyı 4K al sen.

Upload ve HD işleme bittikten sonra, videoya sağ tıkla meraklısı için istatikler de. avc1 yerine vp09 codecle işlendiğini göreceksin. avc1 daha kötü işler. vp09 daha iyi işler videoyu. Bunlar beim bildiklerim. Daha iyisini bilenler aydınlatabilir.
Yeni bir videom var onu deneyeceğim ama biraz uzun sürecek gibi 2 saat çünkü :)
Hocam videoyu 1440p yükledim ama yinede codec avc1 olarak görünüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı