YouTube eleştiri kanalı açmak istiyorum

FMAlch

Hectopat
Merhaba. Uzun süredir eleştiri kanalı açmak istiyorum. Şu an sınav senemdeyim. Üniversite sınavıma hazırlanacağım ve sonrasında kanalı açmayı düşünüyorum. Derslerim iyi, o yüzden dersine çalış bunları düşünme dememenizi rica ediyorum. Genelde böyle sorulara bu tür cevaplar geliyor çünkü.

Diksiyonum düzgün ve olayları düzgün bir şekilde yorumlayabileceğimi düşünüyorum. Ama her konuda tereddüt konusunda hatsafadayım. Genelde bir işe girişmeden çoğunlukla böyle başlıyorum şüphelerim oluyor, dile getirip kurtulmak istedim. Eğer kanalı açacak olursam gündem siyasetini, gündemi, eleştirilmesi gereken diğer olaylara görüşlerimi belirtmek istiyorum. Biliyorsunuz düşüncelerimizi dile getirmenin sonucu pek de iyi değil açıkçası. Bu eleştiriler sonucunda özellikle siyasi olanlardan dava edilir miyim, nasıl karşılanır, edilmenin sonucu ne olur, kim haklı çıkar?.. Eleştiri kanallarının çoğunu takip ediyorum gerektiğinde küfür edip argo konuşuyorlar ama sonuçlarında bir davayla yüzleşip yüzleşmediklerini, yüzleştiklerinde ne yaptıklarını merak etmişimdir.
Bu dava konularında beni bilgili biri bilgilendirirse memnun olurum, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Felsefe kitaplarını okumanı tavsiye ederim. Devlet-Eflatun(Platon) okumakla başlayabilirsin. Ama çok ağır bir kitap. Felsefe kitap her şeye şüpheci gözlerle baktırıyor.

Dava edilmeme ihtimalin yok genellikle korku yönetimi yapıyorlar. Açıyorlar hiç bir sonuç olmamasına rağmen o psikolojik baskı ve korkuyla seni caydırmaya çalışıyorlar ve sadece uğraştırıyorlar sonuca bakıldığında hiç bir ceza almıyorsun.

Felsefe kitaplarını okumanı tavsiye ederim. Devlet-Eflatun(Platon) okumakla başlayabilirsin. Ama çok ağır bir kitap. Felsefe kitap her şeye şüpheci gözlerle baktırıyor.
Akla yatmayacak bir durumsa illa şüpheli gözle bakarım her zaman zaten ama kitabı temin edip okuyacağım fazla bilgiden zarar gelmez.

Dava edilmeme ihtimalin yok genellikle korku yönetimi yapıyorlar. Açıyorlar hiç bir sonuç olmamasına rağmen o psikolojik baskı ve korkuyla seni caydırmaya çalışıyorlar ve sadece uğraştırıyorlar sonuca bakıldığında hiç bir ceza almıyorsun.
Birkaç youtubere olmuştu böyle şeyler hatırlıyorum aynen dediğiniz gibi. İfadeye çağrılıyorlar ama sonuç boş çıkıyor.

Geri
Yukarı