YouTube home office şahıs şirketi kurulumu ve vergilendirmeler

Teşekkürler hocam cevaplarınız için. Biraz fazla sordum galiba kusura bakmayın. 😄 Muhasebe gideri sürekli oluyor mu? Yani siz ödemiyorsunuz ama ödeyecek birisinin her ay masrafı oluyor mu yoksa kurarken mi sadece? Şirketi kurduktan sonra vergi kimliği ile vergi işlerimi internet üzerinden muhasebeci olmadan halledebiliyo muyum yoksa hesabıma gelen aylık parayı muhasebede belgelendirmem falan mı gerekiyor?

Teşekkürler hocam cevaplarınız için. Biraz fazla sordum galiba kusura bakmayın. 😄 Muhasebe gideri sürekli oluyor mu? Yani siz ödemiyorsunuz ama ödeyecek birisinin her ay masrafı oluyor mu yoksa kurarken mi sadece? Şirketi kurduktan sonra vergi kimliği ile vergi işlerimi internet üzerinden muhasebeci olmadan halledebiliyo muyum yoksa hesabıma gelen aylık parayı muhasebede belgelendirmem falan mı gerekiyor?
Eğer tanıdığınız muhasebeci varsa almayabilir ama ben muhasebeci gideri olarak 125 TL ödüyor gibi gösteriyorum. Bir cebimden alıp diğerine koyuyorum. Aylık paranızı vergilendirmiş olarak muhasebeci size belgeleri iletir zaten ödemeyi yaptığınızda.

Oğuz Kutman sen misin bro? :)
Merhaba öncelikle. Benim aklıma şöyle bir fikir geldi ama. Para kazanmayı aktif etsek para adsense de birikse, yıllarca çekmesek sadece bir kereliğine bu parayı çeksek sadece o ay için şirket kurup kapasak. Bir sıkıntı olur mu acaba? Yani adsense de para biriktiğine kadar bakabilirler mi?

Oğuz Kutman sen misin bro? :)
Merhaba öncelikle. Benim aklıma şöyle bir fikir geldi ama. Para kazanmayı aktif etsek para adsense de birikse, yıllarca çekmesek sadece bir kereliğine bu parayı çeksek sadece o ay için şirket kurup kapasak. Bir sıkıntı olur mu acaba? Yani adsense de para biriktiğine kadar bakabilirler mi?
1 yıl sonunda almadığınız ödemeleriniz geri alınır. O yüzden bunu yapamazsınız. Zaten sponsorluktaki gelirlerinizi vergilendirmezseniz er ya da geç ceza alırsınız.

Hocam çok güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Bu işlere girişecek her kişinin gelip önce bu yazıyı okuması gerekir diye düşünüyorum. İyi çalışmalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı