YouTube için çıktı ayarları nasıl olmalı?

recepaslan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, öncelikle thumbnail için sormak istiyorum. Halihazırda 1920x1080 72DPI JPG high quality çıktı almama rağmen nedense YouTube'a attığımda resmin kalitesi bozuluyor. Bunun için hangi ayarlarda çıktı almalıyım?
Diğer sorum ise şu.
NVIDIA'nın kendi ekran kaydedicisi ile 70bitrate, 60FPS, oyun içi çözünürlükte kayıt alıyorum (yani 1080p, genelde 1920x1080 oynuyorum), bunu editten çıktı alırken 2560x1440 olarak yani 2K olarak alıyorum ve 24 Bitrate'de çıktısını alıyorum H264, videoları YouTube'a attığımda 1440p seçeneği var fakat hem 1080P'de hem de 1440P'de yeterince kaliteli durmuyor nedense bozulma oluyor. Bunu nasıl çözerim? Hangi ayarlarda çıktı almalıyım?

Oyun videosu çekiyorum (Valorant)
NVIDIA'nın kendi ekran kaydedicisini kullanıyorum.

Sorunun kaynağı çözünürlükten değil videonun mbps'i. 1080p için 8-10mbps yeterlidir. Büyük ihtimalle performans kaybı olmaması için nvidia kısıyordur bitrate'i.

Sorunun kaynağı çözünürlükten değil videonun Mbps'i. 1080p için 8-10Mbps yeterlidir. Büyük ihtimalle performans kaybı olmaması için NVIDIA kısıyordur Bitrate'i.

Hocam 1440p yüklediğim için YouTube 24 Mbps istemiyor mu? (NVIDIA'dan aldığım kayıt gayet yeterli kalitede arkadaşlarıma attığımda veya tiktoka attığımda da bir kayıp olmuyor)

Hocam 1440p yüklediğim için YouTube 24 Mbps istemiyor mu? (NVIDIA'dan aldığım kayıt gayet yeterli kalitede arkadaşlarıma attığımda veya tiktoka attığımda da bir kayıp olmuyor)

2K yüklediğiniz için farklı codecle upload ediyor YouTube. Standart 1080p codecinden daha kaliteli. Fakat dediğim gibi kayıt programının bitrate ayarını kontrol edin.

2K yüklediğiniz için farklı codecle upload ediyor YouTube. Standart 1080p codecinden daha kaliteli. Fakat dediğim gibi kayıt programının bitrate ayarını kontrol edin.

Hocam kayıt programında 70 bitrate ayarlı, şimdi 2K çıktı almayayım mı hocam? Nasıl çıktı almalıyım 1080p olarak video çekiyorum Media enconderdan nasıl bir ayar yapmalıyım?

Hocam kayıt programında 70 bitrate ayarlı, şimdi 2K çıktı almayayım mı hocam? Nasıl çıktı almalıyım 1080p olarak video çekiyorum Media enconderdan nasıl bir ayar yapmalıyım?

YouTube'a yüklediğin videoyu atar mısın buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bitrate aşırı düşük gözükmüyor. Kurguladıktan sonra kaç bitrate export alıyorsun?

1697317031709.png

Geri
Yukarı