YouTube kanalı nasıl büyütülür?

Granger

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ara sıra forumdaki sorulara bakıyordum ve bugün hesap açmaya karar verdim. Bu benim belirttigim gibi sıfırdan bir YT kanalı açıp bunu nasıl büyütebilirim? Tavsiye ve deneyimlerini anlatırsanız ayrıca önemli bilmem gereken şeyleri söylerseniz sevinirim mesela bir ara videodan para kazanmak için 10-15 dk olması lazımdı sanırım ama sonradan kalkmıştı herhalde. Bunun gibi şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhaba, ara sıra forumdaki sorulara bakıyordum ve bugün hesap açmaya karar verdim. Bu benim belirttigim gibi sıfırdan bir YT kanalı açıp bunu nasıl büyütebilirim? Tavsiye ve deneyimlerini anlatırsanız ayrıca önemli bilmem gereken şeyleri söylerseniz sevinirim mesela bir ara videodan para kazanmak için 10-15 dk olması lazımdı sanırım ama sonradan kalkmıştı herhalde. Bunun gibi şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

En önemli şeylerden bir tanesi kanalın imajı. Yani kapak resimleri olsun, profil resim gibi dikkat alacak şeyler ön planda tutmaya gayret gösterin. Ayrıca, herkesin dediği ama aslında önemli olan konu dengesiz video atmamaya özen gösterin. Planlı hareket edin. Oyun videoları çekerken edit konusu çok önemli. Eğlenceli içerikler üretmek için yeterli montaj seviyesindeyseniz içerikler daha da eğlenceli hale gelir ve belli kitle seviyesine gelmiş olursunuz. Tabii bu arada çekeceğiniz içeriklerin gündemde olan önemli konular ile alakalı video çekerseniz YouTube'da önerilme şansınız bir o kadar artar.

Para kazanma işleri kolay değil. Vergi sorunu olmaması için şirket vs açman gerekiyor. Büyümek için de video yüklerken doğru etiket kullan veya reklam yaptır. Ek olarak Shorts yükleyerek de gelişebilirsin.

Kısaca düzenli olarak shorts çek.

Kanal konseptine pek uyucagına sanmıyorum Valorant videoları çekeceğim başta editlerle başlar sonra belli bir sürede uzun video çekmeyi planlıyorum şu an shortsta sadece videolardan belli bir kısım ve kanalı tanıtmak için atmayı planlıyordum.

Para kazanma işleri kolay değil. Vergi sorunu olmaması için şirket vs açman gerekiyor. Büyümek için de video yüklerken doğru etiket kullan veya reklam yaptır. Ek olarak shorts yükleyerek de gelişebilirsin.

Tek amacım para degil zaten başta hobi olarak istiyorum para kazanmam açılınca o konuya detaylı bakacağım ve diger dediklerin için teşekkürker.

Oyun konsepti pek sarmaz gibi bunun dışında konseptin yoksa Instagram'dan video indir kanalına at bazen günde 5 bin izlenmeyi geçebilir videolarında da abone istemeyi unutma kısa sürede büyürsün.

En önemli şeylerden bir tanesi kanalın imajı. Yani kapak resimleri olsun, profil resim gibi dikkat alacak şeyler ön planda tutmaya gayret gösterin. Ayrıca, herkesin dediği ama aslında önemli olan konu dengesiz video atmamaya özen gösterin. Planlı hareket edin. Oyun videoları çekerken edit konusu çok önemli. Eğlenceli içerikler üretmek için yeterli montaj seviyesindeyseniz içerikler daha da eğlenceli hale gelir ve belli kitle seviyesine gelmiş olursunuz. Tabii bu arada çekeceğiniz içeriklerin gündemde olan önemli konular ile alakalı video çekerseniz YouTube'da önerilme şansınız bir o kadar artar.

Kapak resmini nasıl tasarlıyabilirim ve edit bilgimi nasıl geliştirebilirim diger dediklerin için teşekkürler.

Oyun konsepti pek sarmaz gibi bunun dışında konseptin yoksa Instagram'dan video indir kanalına at bazen günde 5 bin izlenmeyi geçebilir videolarında da abone istemeyi unutma kısa sürede büyürsün.

Konsept degiştirmeyi düşünmüyorum.

Kurgu küçük resimler bannerlar profiller onlar ön planda tut içerikte iyi olmadı lazım

Kapak resmini nasıl tasarlıyabilirim ve edit bilgimi nasıl geliştirebilirim diger dediklerin için teşekkürler.

Valorant oynadığınıza göre evde bilgisayar olduğunu görüyoruz. O halde Photoshop programı ile güzel işler ortaya çıkarabilirsin. Onun gibi yan programlar da kullanabilirsin. Ancak, Photoshop kadar olmayacaktır. İnternette örnek Onur Naci Öztürkler kanalını önerebilirim. Gerçekten gerek detaylı gerek iyi anlatımından dolayı iyi yerlere gelebilirsin. Edit programları kapak tasarımı After Effects gibi programların hepsinden bahsediyor. Ayrıca son zamanlarda animasyon dosyası hazırlamıştı satışa çıkaracaktı. Çıkarmış olabilir pek takip etmiyorum. Eğer alma imkanın var ise almanı tavsiye edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı