YouTube Kanalı Nasıl Büyütülür?

Bu aralar YouTube üzerinde izlemeyi çok sevdiğim oyun belgesellerinin "shorts" adı altında paylaşıldığını gördüm ve zaten izlemeyi sevdiğim bir içeriğin daha kısa ve öz şekilde paylaşılması dikkatimi çekti ve ben de yapmaya karar verdim. Shorts fena izlenmiyor ama 3 abonem var ve gelişemiyorum, yardımcı olursanız sevinirim (kanalı isteyenlere atabilirim).

Yeni olayları hemen hakim olup düzgün anahtar kelimelerle atarsan videoyu daha hızlı bir şekilde öne düşürür gündem olan bir olay ise hızlı davranırsan bir anda abone izlenme olarak artarsın.

Dostum 25 bin aboneli bir kanalım var ve sadece shorts atarak bu noktaya geldim. Kendine bir konu belirle ve o konunun dışına çıkmadan videolar üretmeye başla. Ayrıca pes etmeden düzenli bir şekilde paylaşım yapmalısın çünkü Youtube'da süreklilik kanalını büyüten temel faktör. Ben 1.5 senedir shorts atıyorum ama 1 ay 2 ay video atmadığım zamanlar oldu ve izlenmeler düştü. Bir de en önemli şey videonun ortalama olarak ne kadar çok izlendiği. Videonun sonuna kadar insanları tutacak olan ilgi çekici montajlar yapmalısın. Shortslar için %90 ve üzeri ortalama izlenme süresi seni algoritmada öne çıkarıyor. Bu oranları yakalamaya çalış.

Geri
Yukarı