Youtube Kanalım İçin Tavsiyeleriniz neler?

HuseyinAltns

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Değerli kardeşlerim, abilerim, ablalarım benim bir YouTube kanalım var ve burada Kali Linux işletim sisteminde bildiğim konuları ilgili kişilere iletiyorum ve bu videolarımda acaba ne eksik ya da ne yapmam gerekli bunları sizlere sormak istedim. Acaba videolarımı daha iyi bir hale nasıl getirebilirim, nasıl daha geniş kitlelere ulaşabilirim? Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen geniş kitlelere ulaşamazsın sadece YouTube algoritması isterse ulaştırabilirsin. Eğer 10000 izlenme gibi bir izlenme almak istiyorsan etiket kullan. Bunun için VidIQ tavsiyemdir. Bunun dışında düzenli video at, düzgün edit yap, ortalama izlenme süresinin yüksek olmasını sağla gerisi gelir zaten. YT Studio'da önerilen videolarda ne kadar gözüktüğünü görebilirsin. Başka kafana takılan bir şey varsa sormaktan çekinme.

Sen geniş kitlelere ulaşamazsın sadece YouTube algoritması isterse ulaştırabilirsin. Eğer 10000 izlenme gibi bir izlenme almak istiyorsan etiket kullan. Bunun için vidıq tavsiyemdir. Bunun dışında düzenli video at, düzgün edit yap, ortalama izlenme süresinin yüksek olmasını sağla gerisi gelir zaten. YT Studio'da önerilen videolarda ne kadar gözüktüğünü görebilirsin. Başka kafana takılan bir şey varsa sormaktan çekinme.

Öncelikle teşekkür ederim etiket kullanma tavsiyene uyacağım normalde 2 gün aralıkla devam ediyordum ama harddiskim bozulduğu için devam edemedim gelince yine aynı şekilde 2 günde bir video atmaya devam edeceğim bana 2 gün yeterli gibi geliyor, bir de bu tür videolarda ne gibi editler kullanabilirim mesela onu sormak istiyorum teşekkürler 🙂

Öncelikle teşekkür ederim etiket kullanma tavsiyene uyacağım normalde 2 gün aralıkla devam ediyordum ama harddiskim bozulduğu için devam edemedim gelince yine aynı şekilde 2 günde bir video atmaya devam edeceğim bana 2 gün yeterli gibi geliyor, bir de bu tür videolarda ne gibi editler kullanabilirim mesela onu sormak istiyorum teşekkürler 🙂
Edit yaparken söylediklerimi daha iyi anlayacaksın ama mesela ben CSGO oyununda Funny Moments tarzı bir içerik hazırlıyorum. Arka plana oyunun ritmiyle aynı olacak bir müzik seçiyorum ben önce. Sonra aldığım kayıtı baştan sona kadar izliyorum. Nereleri kullanabileceğimi düşünüyorum. Kullanabileceğim yerleri kaba bir şekilde kesiyorum. Sonra ince detaya girebilirsin. Seçtiğim kesitleri müziğin süresiyle aynı olacak şekilde ayarlıyorum. Artık efektleri ekleyebiliriz. Adama tap attığım bir ana yanıp sönme efekti ekliyorum. En sona da müziği ekleyip videoyu da işlenmeye bırakıyorum. Bu render süresince de video açıklamasını bir not defterine kaydediyorum. Umarım edit konusunda yardımcı olabilmişimdir.

Edit yaparken söylediklerimi daha iyi anlayacaksın ama mesela ben CS:GO oyununda funny moments tarzı bir içerik hazırlıyorum. Arka plana oyunun ritmiyle aynı olacak bir müzik seçiyorum ben önce. Sonra aldığım kayıtı baştan sona kadar izliyorum. Nereleri kullanabileceğimi düşünüyorum. Kullanabileceğim yerleri kaba bir şekilde kesiyorum. Sonra ince detaya girebilirsin. Seçtiğim kesitleri müziğin süresiyle aynı olacak şekilde ayarlıyorum. Artık efektleri ekleyebiliriz. Adama tap attığım bir ana yanıp sönme efekti ekliyorum. En sona da müziği ekleyip videoyu da işlenmeye bırakıyorum. Bu render süresince de video açıklamasını bir not defterine kaydediyorum. Umarım edit konusunda yardımcı olabilmişimdir.

Çok güzel yardımın oldu tekrardan teşekkür ederim. Peki bir sorum daha olacak hangi programı kullanıyorsunuz acaba edit yaparken.

Yeni konular

Geri
Yukarı