YouTube kanalımda para kazanma özelliğini açmalı mıyım?

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
YouTube kanalımda 1000 aboneye ve 4000 saat izlenme süresine ulaştım. Fakat para kazanma için şahsi şirket kurulması ve pek çok harcama yapılması gerektiğini biliyordum. Daha sonra 2022'de yapılan bir yasa değişikliğiyle artık YouTube gelirlerinin gelir vergisinden muaf olduğunu ve sadece banka hesabından %15 kesinti yapıldığını, şirket kurmaya gerek kalmadığını öğrendim. Ancak bazıları bu yeni %15 sisteminde Bağ-Kur borcu çıktığını söyleyince kafam karıştı.
Sizce şu anda ne yapmalıyım? Önce banka hesabı kurup mu başvurayım yoksa başvurmayayım mı? Bu Bağ-Kur meselesiyle ilgili bilgisi olan var mı?

Bu dediğiniz olaylar ciddi paralar kazanan kişiler için geçerli. Eğer ciddi miktarda kazanacak kadar izlenmiyorsanız çok takmayın.

Kanal linkini bırakabilir misiniz?

Bu dediğiniz olaylar ciddi paralar kazanan kişiler için geçerli. Eğer ciddi miktarda kazanacak kadar izlenmiyorsanız çok takmayın.
Yeni sistemde sadece YouTube'un gelirinin %15'i kesiliyormuş. Ama bazı yerlerde yeni sistemde aylık 1700 lira Bağ-Kur borcu çıktığını gördüm. O kafamı karıştırdı, yoksa %15 çok sıkıntı değildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı