YouTube kanalına 90 bin TL Bağ-Kur borcu geldi

karpuzcu420

Decapat
Daha fazla  
Bir yıl sekiz aydır YouTube kanalımdan para kazanıyorum. Aylık 200-300 TL arası kazanıyorum. Geçen günlerde e-Devlet'e gireyim dedim ve 90 bin TL Bağ-Kur borcum olduğunu gördüm. Bu YouTube kanalı için ilk banka hesabı açacağım zamanlarda (istisna belgesi ile banka hesabı açtım) eğer önceden SGK girişiniz varsa (benim vardı) Bağ-Kur ödenmesine gerek olmadığını okumuştum bayağı bir yerde (Resmi Gazete'ye de bakmıştım). Yoksa o aktif SGK sigortası olanlar için miydi? Bunun dışında iki sorum daha var:

1. Bu Bağ-Kur borcu silinir mi?
2. Bağ-Kur borcunu ödemezsem ne olur?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-17-13-05-48-196_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-17-13-05-48-196_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi-edit.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 82
Bir yıl sekiz aydır YouTube kanalımdan para kazanıyorum. Aylık 200-300 TL arası kazanıyorum. Geçen günlerde e-Devlet'e gireyim dedim ve 90 bin TL Bağ-Kur borcum olduğunu gördüm. Bu YouTube kanalı için ilk banka hesabı açacağım zamanlarda (istisna belgesi ile banka hesabı açtım) eğer önceden SGK girişiniz varsa (benim vardı) Bağ-Kur ödenmesine gerek olmadığını okumuştum bayağı bir yerde (Resmi Gazete'ye de bakmıştım). Yoksa o aktif SGK sigortası olanlar için miydi? Bunun dışında iki sorum daha var:

1. Bu Bağ-Kur borcu silinir mi?
2. Bağ-Kur borcunu ödemezsem ne olur?
SGK ile görüşün durumu, eğer görüşmezseniz ve ödemezseniz muhtemelen bir süre sonra yasal işlem başlatılır ve daha fazla ödemek zorunda bile kalabilirsiniz.

Ödemezsen ne olur;
1-Faiz işler
2-faizin faizi işler
3-bir süre sonra seni vergi dairesine çağırırlar
4-bir miktarını peşin geri kalanını taksite bağlatırlar
5-kabul etmezsen tüm banka hesap kredi kartlarına bloke koyarlar

Yeni konular

Geri
Yukarı