YouTube kanalına dava açmak istiyorum

Phobosmus

Decapat
Merhaba benim bir arkadaşımın bir kanalı var 30K. Yaşı büyük değil aslında 15 yaşında ama bir kanal bunun yüzünü ifşa ediyor, ona sürekli hakaret ediyor. Kanalındaki tüm içerikler bunun üzerine dayalı kaç kere söyledik yapmasın diye. 13 yaşında bunu yapanda, sürekli şu kanala disslike atın ismine özel bölge organlarını falan takıyor. Gerçekten çok ileri gidiyor. Discord'dan fake hesap açıp ismini PPsini kopyalayıp kendisine müstehcen şeyler yazdırdı ancak nasıl dava edeceğimizi bilmiyoruz. Mail adresi falan da bilinmiyor, ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'nin onun IP adresini vereceğini hiç sanmıyorum ama gerçekten arkadaşım zor durumda.
Siber suçlara Gmail aracılığıyla suç duyurusunda bulunabilir miyiz ekran görüntüleri zaten elimizde hatta direk videonun linkini de atabiliriz.
Suç duyurusunda bulun bence. Böyle insanlar maalesef bir sürü onların aklındaki şey biz bunlara zorbalık ederiz onlar korkusundan bir şey yapamaz düşüncesi siz şikayet ederseniz zorbalığı yapan arkadaş kulubesine kaçacaktır.

Umarım. :(

Gerekli olan tek şey söz konusu çocuğun kullandığı herhangi bir hesap, zaten siber suçlarla mücadele ekipleri onu her türlü bulacaktır. Ayrıca olayı çok büyütmenize gerek yok mahkeme tebligatı çocuğa gitti mi zaten annesi ve babası yüksek ihtimalle interneti çocuğa yasaklayacaktır. Eğer dava açarsanız dava sonucunu burdan paylaşabilir misiniz?

YouTube'nin onun IP adresini vereceğini hiç sanmıyorum ama gerçekten arkadaşım zor durumda.
Siber suçlara Gmail aracılığıyla suç duyurusunda bulunabilir miyiz ekran görüntüleri zaten elimizde hatta direk videonun linkini de atabiliriz.

Umarım. :(

Videoyu buraya da atar mısın ? Çocuğun kanalını inceleyelim.

Merhaba benim bir arkadaşımın bir kanalı var 30K. Yaşı büyük değil aslında 15 yaşında ama bir kanal bunun yüzünü ifşa ediyor, ona sürekli hakaret ediyor. Kanalındaki tüm içerikler bunun üzerine dayalı kaç kere söyledik yapmasın diye. 13 yaşında bunu yapanda, sürekli şu kanala disslike atın ismine özel bölge organlarını falan takıyor. Gerçekten çok ileri gidiyor. Discord'dan fake hesap açıp ismini PPsini kopyalayıp kendisine müstehcen şeyler yazdırdı ancak nasıl dava edeceğimizi bilmiyoruz. Mail adresi falan da bilinmiyor, ne yapmalıyım sizce?
Dava mahkemeye vereceğiniz bir dilekçe ile açılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı