Youtube Kanalları Ve Google Adsense İlişkilendirme

ekinnemre

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Bir youtube hesabı ve kanal açtım. Bununla ilgili sormak istediğim bir kaç soru var. Aslında biraz araştırdım ama daha net cevaplar için buraya yeniden konu açtım.

1-İlk ve en önemli soru şu aslında: Örneğin ben bir gmail hesabı ile youtube kanalı açtım ve adsense hesabı ile ilişkilendirdim. Daha sonra benim bu youtube kanalım kapatıldı. Bu durumda benim adsense hesabıma da zarar gelir mi? Böyle olmaması için ne yapmam gerekiyor?
Youtube hesabını açtıktan sonra adsense ile ilişkilendirirken adsense ye youtube dakinden ayrı bir gmail adresi ile mi kaydaolmamız gerek?

2-Örneğin ben bir gmail ile yotube hesabı ve kanalı açtım. Ama kanal kapatıldı. Ben yeniden bu hesapla kanal açabiliyormuşum galiba değil mi? Bunun bir sınırı var mı?

3-Galiba bu çok değişkenmiş ama... Youtube da 1000 izlenmeye ne kadar para kazanılabiliyor? Bununla ilgili bir aralık verilebilir mi?

4-Bir de videolardan para kazanabilmek için her videoda ayrı ayrı para kazanmayı aktif hale getirmem gerekiyor değil mi?

Hocam youtube' para kazanmayı çıkarın aklınızdan.şahsi Görüşüm bu benim eğer yapivaksaniz bi şirketle ilişkilendirmeniz lazim ornek:nediacraft vs

1- Gelmez.
2- Açarsın, sınır var mı bilmiyorum.
3- 1000 izlenmede 1 TL kazanıyorsun yoksa Google iflas eder. :LOL:
4- Para kazanmayı 1 kere aktif ediyorsun fakat artık her gelen geçen aktif edemiyor. Biraz video falan çek. 30000 abonede falan aktif et izlenmelerine göre kabul ediyolar veya reddediyorlar.

Önemli Bilgiler:
Youtube'dan milyoner olamazsın. Ayda 50 TL; eğer izlenmen olursa. Para kazanmayı aktif etmek için 30.000 abone civarına gel ve ilk olarak bir partnerlik şirketiyle anlaş. Ama seçerken dikkatli ol.

İzlenmeye karşılık bir para kazanmıyorsun. Reklamların değerleri oluyor. Ona göre kazanıyorsun.
4- Para kazanmayı 1 kere aktif ediyorsun fakat artık her gelen geçen aktif edemiyor. Biraz video falan çek. 30000 abonede falan aktif et izlenmelerine göre kabul ediyolar veya reddediyorlar.
100 İzlenmem vardı. Başvurdum ve kabul edildi.

Hocam eğer çok istiyorsanız 1000 abone yapıp bir şirketle anlaşin abone sayıniz artar ve maaş bağlanır size ve sonra abone kitlesi çoğalınca şirketden ayrılıp reklamlardan para kazanırsınız ve burada çok yuksek rakamlardan bahseddiyoruz elim ağridi yanliş yazfiysam kusura bakmayın:D

Hocam eğer çok istiyorsanız 1000 abone yapıp bir şirketle anlaşin abone sayıniz artar ve maaş bağlanır size ve sonra abone kitlesi çoğalınca şirketden ayrılıp reklamlardan para kazanırsınız ve burada çok yuksek rakamlardan bahseddiyoruz elim ağridi yanliş yazfiysam kusura bakmayın:D
Katılmıyorum. Neyse yarın herşeyi açıklayacağım. Ben bu Youtube işine 5 kere girip çıktım.

Adsense'de reklam fakat para kazanma özelliği izlenmeyle alakalı.

Bu ne zaman oldu?
Ekran Alıntısı.PNG

Toplamda 166 görüntülenmem var.

Ben de zaten çok yüksek miktarlar kazanamayacağımı biliyorum. Ancak deneyeceğim ayda 30-40 ne olursa :D

Para kazanmayı aktif hale getirmek için belirli bir izlenme sayısına ulaşmamız mı gerek? Ya da belirli bir abone sayısına ulaşmak filan. var mı yani böyle bir şey ben de yeni burda duydum bunları? :( Gerek var mı böyle bir şeye?

Bu şirketle anlaşma işi nasıl oluyor tam olarak. Şirket derken google adsenseye benzeyen yerler filan mı?

Ben de zaten çok yüksek miktarlar kazanamayacağımı biliyorum. Ancak deneyeceğim ayda 30-40 ne olursa :D

Para kazanmayı aktif hale getirmek için belirli bir izlenme sayısına ulaşmamız mı gerek? Ya da belirli bir abone sayısına ulaşmak filan. var mı yani böyle bir şey ben de yeni burda duydum bunları? :( Gerek var mı böyle bir şeye?

Bu şirketle anlaşma işi nasıl oluyor tam olarak. Şirket derken google adsenseye benzeyen yerler filan mı?
Birkaç video yükle, 100 izlenmeyi aş ve ortaklığa başvur. Şirket olarak örnek verebileceğim Mediakraft var. Şuan Türkiye'de birkaç kanalla ortak ve o kanallar gerçekten kısa sürede büyük bir büyüme gösterdi. Home | Mediakraft Networks Bunlarla ortak kanal olarak YapYap, Oyun Delisi'ni örnek gösterebilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı