Youtube Kanalları Ve Google Adsense İlişkilendirme

Hayır ulaşman gerek değil. Fakat yeni bir Youtube kuralı ile izlenmeye göre bunlar reklam özelliği açılıyor. Açıncada Youtube'a başvuruyorsun. Kabul edilirsen para kazanmaya başlıyorsun.

Bir de sadece izlenme olursa para kazanamaz mıyım? Reklamların değeri oluyor derken nasıl yani? Sadece reklamlara tıklanınca mı para kazanılabiliyor?

Eki Görüntüle 55518
Toplamda 166 görüntülenmem var.
Para kazanmaya başlamışsın fakat bundan çok para kazanamayacaksın. Önceden aktif ettiysen olur fakat Youtube 2 hafta itibariyle yeni kural getirdi.

Kazanırsın. Fakat Adsense ayrı birşey. Adsense ayrı para kazanma özelliği ayrı. Adsense reklamlarla para veriyor, para kazanma özelliği izlemene, tercih edilmene göre para veriyor.

100 izlenmeyi aştıktan sonra ortaklığa başvur demişsiniz. Ortaklık derken google adsenseyi mi kastetmiştiniz. Ben tam anlayamadım. :)

Bu tıklanma ve gösterim ücretinin kısaca ne olduğunu söyleyebilir misiniz? :)

Son düzenleme:
Onu ben değil başka biri dedi. Ortaklıktan kastı herhangi bir oyun firmasının alt yapı takımına girmeyi kastediyor. Reklamlara tıklanma ücreti Adsense'den gelir. Gösterim ücreti ise para kazanma özelliğinden gelir.

Gösterim ücreti için videoda ki para kazanma özelliğini mi açmamız gerek?
Google adsense den para kazanmak içinse aynı videoyu bir de google adsense hesabı ile mi ilişkilendirmek gerekiyor yani???
Böyle mi olması gerek???

Evet, ama her videoda gerek değil. Ayarlardan 1 kere açıyorsun. Ve yine sadece 1 kere hesabını Adsense ile ilişkilendirmen gerekiyor.

Evet, ama her videoda gerek değil. Ayarlardan 1 kere açıyorsun. Ve yine sadece 1 kere hesabını Adsense ile ilişkilendirmen gerekiyor.
Ben videolardan filan yanlış bakmışım o zaman. Bir kere ilişkilendirmemiş yeterli yani. Kanalı ilişkilendiriyoruz değil mi hesabı değil? :)
Youtube dan ve google adsense den ne kadar kazandığımıza ayarlar kısmından aynı yerden mi bakıyoruz yoksa ayrı ayrı yerlerden mi bakıyoruz?

Örneğin bir video ekledik ve video bir izlenme miktarına ulaştı. Ancak telik hakkından dolayı videoyu kanaldan kaldırmamız gerekti. O zamana kadar videodan kazandığımız para hesabımızdan silinir mi yoksa kalır mı?

Yüklediğimiz video da telif hakkı nedeni ile uyarı geldiğinde video youtube tarafından kendiliğinden mi kaldırılıyor? Yoksa biz gelen uyarı ile kendimiz mi kaldırıyoruz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı