YouTube müzik videom telif aldı

• Konuyu başlatan mbq2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 946

mbq2

Hectopat
Selam arkadaşlar, YouTube kanalımda yabancı dildeki şarkıları editleyip Türkçe çevirisini yapıp paylaşıyorum. Videoma telif geldiği için engellendi bunu nasıl kaldırabilirim? Videodan para kazanmak istemiyorum, sadece paylaşmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı kanallar açıklama kısmında en altta yapımcıyı belirtebiliyorlar, onu nasıl yapacağım?

Para kazanamazsın bu şekilde zaten. Diğer yandan para kazanamadığın için bir sorun teşkil etmiyor, diye biliyorum. Kanalın topluluk bölümünden kural ihlallerinde her hangi bir sorun görünmüyorsa, tamamdır.

Video engellendi
Sanırım bunlar ilgili sanatçıların fikri mülkiyetini koruyan kuruluşların seçimlerine bağlı. Elde edilecek gelirin kendilerine aktarılmasını, seçerlerse kullanabilirsiniz ancak tamamen kaldırılması yönünde bir seçim yapılmışsa yapacak bir şey yok.

Anladım peki yapımcının ismini nasıl belirtebilirim? Videonun açıklama kısmındaki kategorinin altında.

NO COPYRIGHT INFRINGEMENT INTENDED. ALL CONTENT BELONGS TO ITS RIGHTFUL OWNERS. FOR ENTERTAINMENT PURPOSES ONLY. PLEASE DO NOT TAKE DOWN. ! I DON'T OWN ANY OF THIS PICTURES OR MUSIC IN THE VIDEO!

altına böyle birşey yazarsan yeterli olur. Ama yinede her türlü telif yeme hakkın var şirketin insiyatifine kalmış bir durum.

anladım peki yapımcının ismini nasıl belirtebilirim videonun açıklama kısmındaki kategorinin altında
Telif yediğinize göre zaten tespit edilmiş ve altta görünüyor olması gerek. Böyle bir şeye izin verildiğini sanmıyorum.
altına böyle birşey yazarsan yeterli olur. Ama yinede her türlü telif yeme hakkın var şirketin insiyatifine kalmış bir durum.
Otomatik herhalde artık seçimlere göre müzik belirlenince uçuyor veya gelirden pay alınıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı