YouTube öneri şemasını nasıl kaldırırım?

Cromwell

Centipat
Merhabalar, benim dün geceye kadar sorunum yoktu. Gece YouTube anasayfasındayken birden şu kırmızı alandaki öneri kısmı çıktı ve üzerinde bir çan vardı yeni olduğu için. Ben tam çana tıklarken videoya tıkladım ve o ayarlama şansını kaybettim. Şimdi arama kısmının altında böyle bir kısım var ve beni çok rahatsız ediyor. Belki Yandex kullandığım içindir deyip Yandex teknik desteğe sordum fakat onlar bunun YouTube ile ilgili olduğunu söylediler ama YouTube ayarlarında ise bununla ilgili bir şey bulamadım. Aradığınız veya izlediğiniz videoya göre o kısım değişiyor sürekli ben bunu nasıl çözerim?

2020-05-06_21-59-07.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Seninki ile aynı değil ama ben de video izlerken son 15 20 saniye önerilen videolar geliyordu izlediğim video bitmeden. Sinir olmuştum. Ublock Origin kurdum bir iki ayar yaptım düzeldi sizde işe yarabilir.

Bu menüyü hiç görmedim. Galiba belirli yerlerde test ediyorlar.
Eğer test ediyorlarsa Youtube Türkçe'ye çevirerek bu özelliği görmezsiniz.

İlk olarak sadece 32-Bit sürümü olan Yandex tarayıcısından kurtulun. Sürekli güncelleme alan 64-Bit bir tarayıcı kurun. 64-Bit tabanlı uygulamalar performans ve güvenlik konusunda 32-Bit uygulamalardan daha iyidir. Ayrıca 32-Bit uygulamaların bellek sınırı 4GB'dır. Bu yüzden bellek sınıra dayanınca tarayıcı yavaşlayacak ya da çökecektir.
Sonra bu tarayıcıya aşağıda önerdiğim reklam engelleme uzantılarını kurun. Birden fazla reklam engelleyici kullanmayın. Bu diğer uzantının işlevini bozacaktır.
Tarayıcı değiştirme fikrin yoksa, reklam engelleyiciyi kesin değiştirmeni öneririm. Adguard, Adblock, Adblock plus gibi uzantılar çok fazla bellek tüketiyorlar.

Son düzenleme:
Bu menüyü hiç görmedim. Galiba belirli yerlerde test ediyorlar.
Eğer test ediyorlarsa Youtube Türkçe'ye çevirerek bu özelliği görmezsiniz.

İlk olarak sadece 32-Bit sürümü olan Yandex tarayıcısından kaldırın. Sürekli güncelleme alan 64-Bit bir tarayıcı kurun. 64-Bit tabanlı uygulamalar performans ve güvenlik konusunda 32-Bit uygulamalardan daha iyidir. Ayrıca 32-Bit uygulamaların bellek sınırı 4GB'dır. Bu yüzden bellek sınıra dayanınca tarayıcı yavaşlayacak ya da çökecektir.
Sonra bu tarayıcıya aşağıda önerdiğim reklam engelleme uzantılarını kurun. Birden fazla reklam engelleyici kullanmayın. Bu diğer uzantının işlevini bozacaktır.
Ayarlardan ülkeyi ve dili Türkçeye çektim. Tıpkı dediğiniz gibi bölgelerde test ediyorlarmış. Sorun çözüldü.

Geri
Yukarı