YouTube para kazanma özelliği açılırsa vergi gelir mi?

374025

Hectopat
Arkadaşlar ben 1000 abone 4000 saat olduğumda para kazanma açılınca vergi gelir mi?
Bu arada AdSense hesabım yok ve banka hesabı yok.
Ben şu an 239 aboneyim 4000 saat değilim.

Arkadaşlar ben 1000 abone 4000 saat olduğumda para kazanma açılınca vergi gelir mi?
Bu arada AdSense hesabım yok ve banka hesabı yok.
Ben şu an 239 aboneyim 4000 saat değilim.

18 yaşın altındaysanız para kazanamazsınız ayrıca 239 abonesiniz abone aşırı kolay bir şekilde yapılabiliyor ama 4000 saat çok zor 1 yıl içerisinde 4000 saat yapmanız gerekiyor diye biliyorum 240.000 dakika izlenmeniz olması gerekiyor büyük paralar kazanıyorsanız vergi ödemen gerekiyor %38 bir vergi oranı var.

Normalde arkadaşların dediği gibi parayı çektikten sonra ödemen gerekiyordu fakat YouTube son zamanlarda bu politikasını değiştirdi. Para kazanması aktif olan bir hesabıma YouTube tarafından aşağıdaki mail geldi. Bu soruyu 2 hafta önce felan sorsaydın hayır diyebilirdim fakat YouTube sanırsam kendi vergi kesme yöntemine geçiyor.

1615476865280.png

Çekmeseniz bile para orada birikiyor büyük ihtimalle ödemek zorundasınız.
Cekmedigi para onun parası demek degil. En basitinden soyle örnek vereyim: Hesabinda 2000₺ biriktirdim ve Adsense hesabın askıya alındı. Bu durumda kısmı olarak para cekebiliyorsin veya tamamına el koyabilir Google. Yani hesabına yatmadikca gerçekten o para senin olmuyor.

Eğer büyük bir kanalınız var ise çok para kazanıyorsanız verginizi ödersiniz kısaca YouTube'dan bir gelir kaynağınız var ise vergi ödemek zorundasınız ileride birikip başınıza bela olabilir.

Geri
Yukarı