YouTube shorts mantığı nedir?

Hocam, ben şahsen TikTok'un algoritmasını daha iyi buluyorum, TikTok'da istediğim videoları ve istemediğim videoları beğenip, beğenmeme ve ilgilenmiyor tarzı şeyler ile birkaç dakika da istediğim şeyleri veren bir algoritma oluşturmuştum, ama YouTube shorts algoritması bana biraz rastgele gibi hissetiriyor.

YouTube shorts rastgele bir algoritmaya sahip onu anladık ama sürekli rastgele video açsa ben farklı şeylerde izlerdim aynı şeyleri servis etmezdi bana sürekli. Bu rastgelelik bambaşka bir şey anlaşılmaz ve anlamsız. Bu saçma algoritma robot gibi konuşan tuhaf insanlara yüzbinlerce abone ve izlenme sağlıyor ama düzgün içerikleri de izlettirmiyor resmen.

Benim bir kanalım var ve abonesi çok az. Paylaştığım içerikler orijinal özgün. Forumda beni bilenler vardır. Genelde YouTube'ta kimsenin yapmadığı içerikleri yaparım. Mesela;
* 5GHz ağ görememe sorunu çözümü
* Red Dead Redemption 1 emülatörde oynama
* Gears of War 2 emülatörde oynama
* KuCoin havuzunda Ethereum kazma
* İşlemci ile haven coin kazma
* 25 ve 32 farklı suyun tds (saflık) değerleri gibi kendime ait içeriklerim var. İzlenmeleri çok değil. Ben yakın zamanda abone toplama amaçlı shorts a video atmaya başladım. Orada da farklı içerikler atıyorum yemek tarifleri gibi
* Tahinli vanilyalı puding
* Et dönerle hatay iskenderun tarifi ( normalde tavuk dönerle yapılır )
* Kolay beyti tarifi gibi gibi içerikler. Evet abone kazanılıyor ama içeriklerimi çok kişiye ulaştıramıyorum ki. YouTube shorts algoritması müsaade etmiyor ki. Ben herhangi bir konuya bağlı kalan biri değilim bildiğim ve YouTube'ta daha önce paylaşılmamış içerikleri paylaşmaya çalışırım farklı farklı konularda ama dizi film kesitleri paylaşanlar kadar ne abonemiz var ne de izlenmemiz maalaef. Hem izleyici hem de algoritma kurbanıyız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı