YouTube Shorts algoritmasının mantığı nedir?

Keşfete çıkmanın; paylaş, yorum, tekrar izleme sayısı, toplam izleme süresi ile alakalı (bazıları değildir bilmiyorum.) yani videoda değişik bir şey yaparsan, mesela yapanlardan bir örnek, bazı kelimeleri engelli gibi söylersen belki yorum falan kasarak keşfete çıkarsın ama işin sonunda engelli biriymiş gibi gözükürsün.
Yani engelli damgası yeme riskini almak, yorum kasmaya yönelik taktiklerden. Peki "Sonuna kadar izle", "Efsane son var" gibi ifadeler şu an işe yarıyor mu?

Engelli damgası yemek bana utanç verir, başka taktik lazım da.

Son düzenleme:
Yani engelli damgası yeme riskini almak, yorum kasmaya yönelik taktiklerden. Peki "Sonuna kadar izle" ya da İngilizcede "Wait for it" diye geçen ifadeler şu an işe yarıyor mu?
Aslında engelli gibiyi Tiktok da yapılıyor fakat Youtube Shorts’ada yükledikleri için ve tiktok da ünlendikleri için çok keşfete çıkıyorlar. Youtube Shorts’da keşfete değişik bilgiler ile de çıkabilirsin gibi.

Aslında engelli gibiyi Tiktok da yapılıyor fakat Youtube Shorts’ada yükledikleri için ve tiktok da ünlendikleri için çok keşfete çıkıyorlar. Youtube Shorts’da keşfete değişik bilgiler ile de çıkabilirsin gibi.
Peki videonun üzerine "Efsane son" gibi ifadeler koymak işe yarar mı? Engelli damgası yiyemem kusuruma bakma :)

Ya kadın olayını örnek olsun diye söyledim, 15 yaşında erkek olmanın keşfete düşmeye etkisi iyi yönde mi kötü yönde mi? Benim bir mizah videom hiç izlenmedi de. (11 yaşında biri de vardı)

Hocam bir düşünün siz olsanız kendinizi izler misiniz 11 yaşında çocuk oynatılmış insanlar neden izlesin sizi bunada bir sebep bulmanız lazım beni insanlar neden izlesin neden videolarımı beğensin gibisinden örneğin küçükken herkesin yaptığı bir şeyi videoya çekip atmak belki tutabilir tabii kamerada iyi olması lazım 144p yani tost makinesinden çekilen bir videoyu insanlar neden izlesin.

Peki videonun izerine "Efsane son" gibi ifadeler koymak işe yarar mı?
Yani efsane olmazsa belki yorum “bu mu efsane?” Yazarlarsa keşfete çıkarabilir fakat buda insanların senin videolarını izleme zevki kaçar.

Kısaca bir ünlünün çocuğu değilseniz veya insanların ilgisini çekebilecek yeteneğiniz yoksa keşfete çok çıkabileceğinizi düşünmüyorum yinede umarım keşfete iyi bir şekilde -engelli gibi olmadan- çıkabilirsin. Benden bu kadar, iyi akşamlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı