YouTube Shorts videolarımın izlenme sayısı düştü

red.dawn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Herkese merhaba, YouTube Shorts'a 4 gün önce içerik üretmeye başladım. İlk yüklediğim video 194 görüntülenmeyle başladı ve diğer videolarda bu istatistik artarak devam etti sayılır. Ekran görüntüsünde görüldüğü üzere videolarımın izlenmesi genel olarak iyiyken son videolarda bir anda yere çakıldı. 1 görüntülenme zaten benden gelmekte. Niye bir anda böyle oldu anlamış değilim. Sizce bir sorun mu var yoksa bu olay gayet doğal ve zamanla düzelebilir mi? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, saygılarımla.
Not: Telif vs. gerektiren herhangi bir durum yok. Müzikleri de YouTube ses kitaplığından alıyorum. Etiket kullanmıyorum bir işe yaramıyor hatta kullanmamak daha iyi dedikleri için. Başlıklara da olabildiğince ilgi çekici şeyler yazıyorum ama sebebini bir türlü anlayamadım. Kanalım globala hitap etmekte, videolarımı İngilizce olarak hazırıyorum.

shortsizlenme.png

Etiket, hashtag gibi özellikler çoğu platformun en temel hedefi belirleme ve buluşma yöntemlerinden biri. Çok uzman değilim ama o konu bariz hata gibi duruyor.

Etiket, hashtag gibi özellikler çoğu platformun en temel hedefi belirleme ve buluşma yöntemlerinden biri. Çok uzman değilim ama o konu bariz hata gibi duruyor.
Valla internette bu konu hakkında uzmanların içeriklerinde böyle bir bilgiyle karşılaştım. Benzer içerik üreten kişilerin de kullanmadığını gördüm hocam bundan dolayı ben de kullanmadım. Bununla ilgili bir sorun olsa diğer videolar da o kadar izlenmezdi diye tahmin ediyorum. Bence başka bir şey var ama ne olduğunu bulamadım.

Etkileyen başka sebepler tabii ki de vardır ama bence etiket konusunda yanlış bilgilendirme var. Hatta ilgi çekmek için bile öyle bir video çekmiş olabilirler. Yanlış ve eksik etiketleme belki zarar verebilir.

Etkileyen başka sebepler tabii ki de vardır ama bence etiket konusunda yanlış bilgilendirme var. Hatta ilgi çekmek için bile öyle bir video çekmiş olabilirler. Yanlış ve eksik etiketleme belki zarar verebilir.
Hocam daha da detay vermek gerekirse bundan hemen önce bir kanal daha açtım. Bu içerikleri ilk orda yükledim buna benzer bir tabloyla karşılaşınca etiketli devam ettim fakat kâr etmedi. Sonra da yeni bir kanal açtım ve içeriklerin seslerini ve bazı yerlerini değiştirerek hepsini baştan yükledim. Yine ilk iyi giderken sonuç buna döndü. Etiket olayını da bir önceki kanalda denemiştim yani. Bence başka bir mevzu var. Çünkü az çok yine de izlenme alırken bir anda bıçak gibi kesilmesi normal bir durum değil bence.

Kanalı ve içeriği görmek lazım önce. Kanalı bu işlere kafa yormuş, ustalaşmış birisine gösterirsen daha faydalı olur gibi geliyor. Belki toparlanır bu şekilde izlenmeler.

Kanalı ve içeriği görmek lazım önce. Kanalı bu işlere kafa yormuş, ustalaşmış birisine gösterirsen daha faydalı olur gibi geliyor. Belki toparlanır bu şekilde izlenmeler.
Sağolun hocam yine de ilgiliniz için bakalım inşallah çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı