YouTube tarafından otomatik oluşturulan kanalların telif hakkı var mıdır?

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
1623523080100.png

Resimdeki gibi, YouTube tarafından kendiliğinden oluşan kanalların videolarını kullanmak telife girer mi?

Eki Görüntüle 1066010

Resimdeki gibi, YouTube tarafından kendiliğinden oluşan kanalların videolarını kullanmak telife girer mi?
X - Konu kanalları bazı toplu yayım kanalları tarafından toplu yayımlamalar sırasında YouTube'de oluşturulur ve X - Konu kanalından herhangi bir şarkının açıklama kısmına baktığınız zaman yayım kanalı veyahut müzik şirketinin hakları koruduğuna dair yazı çıkar. Sonuç olarak şarkı aynı şarkı, telif yersiniz.
Bu anlattığım Türkiye'de böyle işliyor fakat WWE'nin Topic kanalına baktığımda yayımlama yapmamışlar zaten. Oynatma listesi olarak vermişler.

merhaba youtube benim adıma konu kanalı olusturmuş benım kanalım var zaten aynı ısımde dıstrokıdten yukluyorum sarkılarımı ayrıca spotıfy den de kanalım olustu şimdi ben konu kanalına nasıl ulasacagım kendı kanalıma yukledıgım her şarkı bu konu kanalındada oluyor ayrıca soz ve muziği bana ait şarkımda kendı kanalımda telif yedı muhattapta distrokıd nasıl kaldırırım bu telifi kendı kanalımdan itiraz ettım bana maıl gelirmi dıstrokıtten

Yeni konular

Geri
Yukarı