YouTube telif yiyen yayın canlı yayın yapamıyorum

OrhunBerkay

Centipat
Bir gün bir dizinin canlı yayınını yapmak istedim. Her şey tamam hazırdı yayını açtım. Dört saat kadar yayın devam etti. Dizinin TV'de bitmesine 15 dakika kalmıştı. Benim canlı yayınım telif yedi ve canlı yayın yapmam şu anda devre dışı. "Topluluk kuralları ihtarları veya telif hakkı sorunlarıi nedeniyle şu anda canlı yayın yapamazsınız." Diyor.
Canlı yayını tamamen kaldırdım. Tüm izlenmelerde silindi tabii. Ne zaman canlı yayın yapma özelliğim açılır? İnşallah açılır ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
İhtarlar 3 ay sonra siliniyordu diye biliyorum. Bende bir rapçinin spotify'da yayında olup youtube'da yayınlanmamış bir parçasını paylaştığımda aynı sorunu yaşadım.

Böyle şeylere destek vermem ama bu tarzda bir yayın açacaksanız 10-15 dakika sonra yayının adını başka bir konuyla alakalı yapabilirsiniz. Mesela şifreli bir kanalda yayınlanan futbol maçının yayınını yaparken yayın açıklamasına oyunun yayınını yapmış gibi (örneğin "Withcher 3 Oynuyoruz" gibi) yazabilirsiniz. Tekrar söyleyeyim bunlara destek vermem ve YouTube'da gördüğüm gibi rapor ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı