Youtube Türkiye yaş kitlesi

+ Ağlıyor.
- Ver tableti.
+ Etrafı kurcalıyor.
- Ver telefonu.
+ Uyumuyor.
- Aç YouTube'u.

Ebeveyn olma ehliyeti istiyoruz artık.
Ebeveyn olma ehliyetindense eğitim ve çevre planlaması daha önemli. Ebeveyn olma ehliyeti ilk bakışta mantıklı fakat kim verecek ehliyeti, meritokrasiye göre mi verilecek bu ehliyet, birilerinin kayırılmadığına, rüşvetin olmayacağına veya daha da önemlisi ebeveynlerin siyasi yönelimlere göre seçilmeyeceği ne malum? Dünyanın her yeri için konuşuyorum bu arada, bireylere gerekli eğitim verilirse böyle bir şeye gerek kalmaz. Bunun yanında modern günlük yaşamın ihtiyaçları doğrultusunda çevrenin, çocukların artık çıkıp oyun oynayamayacağı bir hale getirilmesi veya iş yaşamının ebeveynlerin sevgisini ve enerjisini tüketmesi gibi sorunlarımız da var.
İnşallah öyle olur.
Uzun zamandır YouTube'da dediğiniz içerikleri ve benzerlerini görmüyorum. Dediğim gibi YouTube Türkiye'de vakit geçirmiyorum zaten çoğunlukla. Bu yüzden gördüğüm Türkçe içerik de çok az.

Ortalama 13 gibi duruyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence yeterince açıklayıcı.

Ahh cringeden ölüyorum anlasana.

Oyun videoları artık 2015 teki gibi olmadığı için 13 yaşına kadarki çocuklar pubg mobile falan izliyor. 15 ve sonrası siyasi kanallar izlemeyenlerde var tabii. 60 yaş üstü teyzeler yemek videoları falan işte.

Peki kısıtlama getirmek ne kadar faydalı? Bir faydası yok. Öncelikle neden kısıtlamanın kendi çocukluğumuzdaki kadar etkili olmadığını anlatacağım, devamında da durumu farklı bir noktadan ele alacağım.

Bu uygulamalar ile hiç uğraşmadan çok rahat kısıtlanabiliyor.

YouTube da dünyanın en büyük eğlence platformlarından bir tanesi ve internetin bir parçası. YouTube'da çocuk görmek sokakta çocuk görmekten daha farklı değil.

Tamam da biz sokakta çocuklar ile oynamıyoruz. Hatta çocuklar bile kendi aralarında gruplanıyorlar yaşlarına göre. Ve olması gereken de o. YouTube'a girerken düzgün ebeveynleri çocukların hesaplarına yanlış doğum tarihi yazmamalı. Ve dediğiniz şey yanlış Google, Microsoft, Apple hesapları oluşturulurken belirli bir yaştan aşağısı kabul edilmiyor. Veya bazı özellikleri engelleniyor. Neden çünkü o çocukların henüz yaşları küçük ve internette zararlı şeylerle karşılaşabilirler. Ama sorumsuz ebeveynler 5-7 yaşındaki çocuğu 1990 doğumlu diye yazıyorlar Google hesabı oluşturmak için Google da bir şey yapamıyor.

Bu uygulamalar ile hiç uğraşmadan çok rahat kısıtlanabiliyor.

Tamam da biz sokakta çocuklar ile oynamıyoruz. Hatta çocuklar bile kendi aralarında gruplanıyorlar yaşlarına göre. Ve olması gereken de o. YouTube'a girerken düzgün ebeveynleri çocukların hesaplarına yanlış doğum tarihi yazmamalı. Ve dediğiniz şey yanlış Google, Microsoft, Apple hesapları oluşturulurken belirli bir yaştan aşağısı kabul edilmiyor. Veya bazı özellikleri engelleniyor. Neden çünkü o çocukların henüz yaşları küçük ve internette zararlı şeylerle karşılaşabilirler. Ama sorumsuz ebeveynler 5-7 yaşındaki çocuğu 1990 doğumlu diye yazıyorlar Google hesabı oluşturmak için Google da bir şey yapamıyor.
Yazdığımı okumamışsınız. "Denetlemek" demek zaten dediğiniz şey oluyor. "Kısıtlamaktan" kastımın da zorla bu cihazları ellerinden almaya çalışmak olduğunu belirttim. Dediğiniz hiçbir şey dediğimle çelişmiyor zaten. İnternetteki zararlı içerikten dolayı bu çocukların internet faaliyetlerinin denetlenmesi gerektiğinden ve bunun onları koruyacağından, video yüklenecekse ya gizli hesaplara yüklenmesi gerektiğinden ya da aileleri ile birlikte olmaları gerektiğinden vs hep bahsettim. Dediğimi yanlış çıkartan bir durum yok.

"Biliyorum internetteki içeriklerin sonsuzluğu ve çocukların bunlara ulaşma imkanı endişe verici. Ancak bunu kısıtlayarak değil denetleyerek kontrol edersiniz."

Farkındaysanız zaten burada dediğiniz şeyden bahsediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı