Çözüldü YouTube ve medya oynatıcı arasındaki renk farklılığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aydinikus

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Death Valley
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni aldığım monitörü denemek için 1440P video açtım YouTube'da. Akıcı izleyemediğim için indirdim. Player olarak ise k-Lite Media Player classic kullanıyorum. Videoyu indirirken 2K, 60 FPS ve HDR açık şeklinde indirdim. Bir de normal IDM uzantısı ile indirdim. İkisi de aynı cansızlığı sundu. Sorun Player ile mi alakalı yoksa YouTube'ın codec sistemi devasa bir şekilde iyi de ondan mı bu fark?

Screenshot (12).png

Screenshot (14).png

İndirme seçeneğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
VLC ile oynatıp görüntü kalitesini kontrol ettiniz mi?

MPC-HC'nin süzgeç ayarlarından EVR-CR yerine MadVR seçerek düzeltilebilir sanırım, HDR destekli bir çözümleyici olduğunu biliyorum.
Hocam YouTube videoları ile diğer videoları kıyaslamayın. Örnek olarak 5 GB 2K mkv ile 15 GB 2K mkv aynı görüntüyü vermez.

EVR-CR yerine MadVR seçerek düzeltilebilir sanırım
Yeniden kurup MadVR yaptım düzeldi. Yeniden kurup ayarları kurcalamayı denemiştim fakat o kadar ayrıntılı bilmiyorum. En iyi cevapınızı verdim.
Hocam YouTube videoları ile diğer videoları kıyaslamayın. Örnek olarak 5 GB 2K mkv ile 15 GB 2K mkv aynı görüntüyü vermez.
Aynı videoları kıyasladım hocam. Şu video canlı bu cansız gibi bir şey yapmadım.

VLC ile oynatıp görüntü kalitesini kontrol ettiniz mi?
VLC kullanmıyorum, teması vs. hoşuma gitmediği için. Ama indirip denedim ve direk güzel görüntüyü verdi.

Screenshot (17).png

Kıyaslama böyle.

Geri
Yukarı