YouTube video kalitesi düşük

fei0

Femtopat
Daha fazla  
YouTube'da videolar 1080p açsam bile 360p gibi gözüküyor. Donanımsal hızlandırmayı kapadım ama düzelmedi. Anlamadığım kısım bu sadece video tam ekrandayken oluyor. Video tam ekranda değilken böyle bir sorun yok. İnternette donanımsal hızlandırmayı kapatmaktan başka bir şey bulamadım. Neden oluyor olabilir?

Bende videodaki fazla büyük olmayan yazılar zor okunuyor, sizde de öyle mi? Bir de anlamadığım niye küçük ekranda kaliteli gözüküyor? Monitörü alırken başkalarında böyle bir sorun okumamıştım.
Hocam küçük ekranda ve büyük erkanda aynı çözünürlük kullanıldığında küçük ekranda pixel yoğunluğu daha fazla oluyor. Şöyle anlatayım, diyelim ki 10 bin tane piksel var. ekran büyüdükçe bu pikseller yayılmaya başlar ve böylece daha kalitesiz görüntü oluşur. Kullandığınız monitör zaten çok iyi bir monitör değil.

Hocam küçük ekranda ve büyük erkanda aynı çözünürlük kullanıldığında küçük ekranda pixel yoğunluğu daha fazla oluyor. Şöyle anlatayım, diyelim ki 10 bin tane piksel var. ekran büyüdükçe bu pikseller yayılmaya başlar ve böylece daha kalitesiz görüntü oluşur. Kullandığınız monitör zaten çok iyi bir monitör değil.

Küçük ekranda daha net olur, biliyorum fakat belli bir derecede kalite farkı oluyor hocam. Büyütünce olacak bir kalite düşüklüğü değil yani. Monitörün kalitesiyle de ne alakası var anlayamadım?

Küçük ekranda daha net olur, biliyorum fakat belli bir derecede kalite farkı oluyor hocam. Büyütünce olacak bir kalite düşüklüğü değil yani. Monitörün kalitesiyle de ne alakası var anlayamadım?
Monitörünüz VA panel. Ayrıca monitör alınca yaşamaya başlamışsınız sanırım, ben de monitör alınca yaşamaya başladım. Başka bir seçenek yok gibi, monitörle ilgili.

H264ify eklentisi kurulu mu?

Kurup denedim, tam ekran ile normal ekranın görüntüleri aynı kalitede oluyor ama 1080p video 480p gibi gözüküyor. 1080p görüntü alamıyorum.

Monitörünüz VA panel. Ayrıca monitör alınca yaşamaya başlamışsınız sanırım, ben de monitör alınca yaşamaya başladım. Başka bir seçenek yok gibi, monitörle ilgili.

Tüm VA panellerde olan bir durum mu yoksa arada bir mi böyle bir problem çıkıyor?

Son düzenleme:
Monitörün kalitesiyle de alakalı. Çözünürlüğü biraz fazla olsaydı iyi olabilirdi.

Alakası olduğunu düşünmüyorum. Yaklaşık 2 haftadır bu monitörü kullanıyorum dediğiniz monitörlere taş çıkartır ancak 2-3 gündür YouTube güncellendiğinden beri bu sorunu yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı