YouTube video öneri algoritması nasıl çalışıyor?

teknoz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bir sorum var; YouTube hesabım var, ama henüz video yüklemedim ve eer video yükler ve yayın yaparsam algoritma beni sıfır bir kanal olarak algılayıp ona göre mi sunuyor yoksa uzun süredir var olan bir hesap olduğum için videom yeni de olsa arkalara mı atıyor?

Çözüm
Sıfır bir kanal olarak suncak.
Önemli olan görüntülenme sayısı değil, izleyiciyi videoda tutma zamanıdır.
İzleyiciği videoda tutabilirsen sürekli izlenirsin, sürekli önerilenlerde olursun.
Ben günde ortalama 2,2 saat izleniyorum mesela.
Bu da kendi kanalımın istatistiki.

075C247F-0962-461A-A284-097C3D317142.jpeg

Eğer sen de izleyenleri videoda tutarsan abone sayın önerilme sayın ve arama sonucunda çıkma katsayın artar.
Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.
İzleyiciği videoda tutabilirsen sürekli izlenirsin, sürekli önerilenlerde olursun.

075C247F-0962-461A-A284-097C3D317142.jpeg

Eğer sen de izleyenleri videoda tutarsan abone sayın önerilme sayın ve arama sonucunda çıkma katsayın artar.

Çözüm

Eki Görüntüle 1021115

Dizilerden (kurtlar vadisi) kesitler yüklüyorum fakat çoğu telif veriyor kanal zaten yeni para kazanma falan kapalı biraz gelişince değiştirmeli miyim içeriği?

Şuan 400 aboneyim ve attığım her video 1-2 hafta içinde 1.000 izlenmeyi geçiyor. Kanal 2 yıllık. İlk başlarda biraz fazla video at ve bekle. Sonra kanal yavaş yavaş yükseldiği zaman trend olan konulardan video at. Ara sıra clickbait yapman gerekiyor yoksa izlenme alamazsın. Ben gerek duymadım ama 5-10 TL'ye reklam ver.

Geri
Yukarı