Youtube Videoları-Telif Hakları.......

ekinnemre

Hectopat
Daha fazla  
Yotube ile ilgili bir kaç soru sormak istiyorum.
1-Youtube'a bir video ekledim. Video ile herhangi bir telif hakkı uyarısı filan almadım. Para kazanma durumum ise açık. Ancak yine de videodan para kazanılamıyor. Videonun yan tarafında bir ünlem işareti var. İşaretin üzerine fareyi getirdiğim zaman para kazanmak için videonun telif haklarının size ait olduğunu kanıtlayın gibi bir şeçenek geliyor. Bu durumda ne yapmam gerek?
Video yöneticisinden sadece o videoyu şeçip para kazan dediğim zaman ise "Videoya para kazanma politikası uygulayın" gibi bir uyarı geliyor. Ne yapmam gerek? Video bana aşt değil ama dediğim gibi eşleşen üçünccü taraf içeriği filan da çıkmadı...

2-Bu konuyu araştırdım her yerde eşleşen üçüncü taraf içeriklerden para kazanılamaz diye okudum, duydum. Ancak geçen günlerde bir videonun altında şöyle bir şey gördüm:
"Eşleşen üçüncü taraf içeriklerden de para kazanabilirsiniz. Ancak kazancınızın %55 lik gibi önemli bir kısmı telif hakkının sahibine gider."
gibi bir yazı okudum var mıdır böyle bir şey?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı