YouTube'a girince evdeki internet kopuyor

Açıkçası okurken gülme tuttu çünkü çok ilginç bir olay.Sıkıntı büyük ihtimal modemden kaynaklanıyor.Yeni bir modem kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu olayın aynısı 1 ay önce başıma geldi. Konuyu görünce merak ettim, bana saçma gelmişti ama gerçekten oluyormuş demek ki. Televizyondan YouTube uygulamasına girince ilk açılma ekranında yükleniyor gibi oluyor, o yuvarlark yükleme göstergesi dönüyordu sonra internet yok deyip kalıyordu. Modem tekrar kendine gelince giriş yapıyordum yine başa dönüyordu, sonsuz döngüye girmişti.
En son televizyonun tüm ayarlarını sıfırladım tüm hesaplardan çıkış yaptım. Fabrika ayarlarına döndüm yani. Tekrar giriş yaptığımda düzeldi.

Bu olayın aynısı 1 ay önce başıma geldi. Konuyu görünce merak ettim, bana saçma gelmişti ama gerçekten oluyormuş demek ki. Televizyondan YouTube uygulamasına girince ilk açılma ekranında yükleniyor gibi oluyor, o yuvarlark yükleme göstergesi dönüyordu sonra internet yok deyip kalıyordu. Modem tekrar kendine gelince giriş yapıyordum yine başa dönüyordu, sonsuz döngüye girmişti.
En son televizyonun tüm ayarlarını sıfırladım tüm hesaplardan çıkış yaptım. Fabrika ayarlarına döndüm yani. Tekrar giriş yaptığımda düzeldi.
Ben sorunun kaynağını buldum yani öyle düşünüyorum. 35 Mbps olan internetimi 100 Mbps'e yükselttim ama modem bunu desteklemiyormuş bu sebeple ana hat değerlerinde Download Noise Margin: 8.1 dB olarak görünüyor. Tekrar hız düşürme talebi açtım 35'e dönünce ne olacak göreceğiz. Ama sanırım doğru yoldayım zira ben hızımı yükseltmeden önce hiç kopma yaşamıyordum. TurkNet'ten gelen modem hat değerleri nasıl?
Modem çubuk resetleyin deliğe 2 dk. sokun
Bu söylediklerinizin tamamını yaptım hocam :) akla gelen ilk ihtimallerin tamamı denendi emin olabilirsiniz.

Ben sorunun kaynağını buldum yani öyle düşünüyorum. 35 Mbps olan internetimi 100 Mbps'e yükselttim ama modem bunu desteklemiyormuş bu sebeple ana hat değerlerinde Download Noise Margin: 8.1 dB olarak görünüyor. Tekrar hız düşürme talebi açtım 35'e dönünce ne olacak göreceğiz. Ama sanırım doğru yoldayım zira ben hızımı yükseltmeden önce hiç kopma yaşamıyordum.

Bende hız hiç değişmedi istersen benim yaptığımı bir dene. Düzelmezse yine bildiğini yaparsın. Düzelirse boşuna hızını düşürmemiş olursun.

Açıkçası okurken gülme tuttu çünkü çok ilginç bir olay.Sıkıntı büyük ihtimal modemden kaynaklanıyor.Yeni bir modem kullanmanızı tavsiye ederim.
Haklısınız durum komik ancak insanın başına gelince maalesef gülünmüyor :) Daha ziyade 10 gün kadardır sorunun kaynağını deneme yanılma yöntemi ile bulmaya çalışıyorum.

Ben sorunun kaynağını buldum yani öyle düşünüyorum. 35 Mbps olan internetimi 100 Mbps'e yükselttim ama modem bunu desteklemiyormuş bu sebeple ana hat değerlerinde Download Noise Margin: 8.1 dB olarak görünüyor. Tekrar hız düşürme talebi açtım 35'e dönünce ne olacak göreceğiz. Ama sanırım doğru yoldayım zira ben hızımı yükseltmeden önce hiç kopma yaşamıyordum. TurkNet'ten gelen modem hat değerleri nasıl?

Bu söylediklerinizin tamamını yaptım hocam :) akla gelen ilk ihtimallerin tamamı denendi emin olabilirsiniz.

Görevliye telefonda Adolf Hitler'in sunumundaki gibi çok sert olursanız belki hallederler

Bende hız hiç değişmedi istersen benim yaptığımı bir dene. Düzelmezse yine bildiğini yaparsın. Düzelirse boşuna hızını düşürmemiş olursun.
Dediğinizi yaptım zaten hocam düzelmedi sorun. Ayrıca dediğim gibi gelen hat değerlerinde "Download Noise Margin: 8.1 dB" değerinin en az 20 nin üstünde olması gerek sağlıklı bir internet bağlantısı için. Ben hızımı yükseltmeden önce benimki öyleydi şuan düşük. Yani emin sayılırım.
Hızımı 100 den 35 e çekince sorun düzeldi aynı problemi yaşayacak arkadaşlara bilgi olsun.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

İnternet kopuyor şöyle bir konu açmıştım internetim kopuyor diye. Artık tamamen eminim ki sadece telefondan veya Smart TV'den YouTube'a bağlanınca oluyor bu kopma. Netflix üzerinden 3 saatlik film izlesem bir defa kopmuyor ama YouTube'a girince modemin üstündeki tüm ışıklar gidiyor Power ışığı hariç sonra 30 sn. gibi bir sürede geri geliyor. Bunun hakkında fikri olan var mı?

Brom aynısı tıpa tıp son 1 hafta içinde böyle bir şey olmaya başladı çözümünü bulabilrsen yazabiliri misin takipteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Brom aynısı tıpa tıp son 1 hafta içinde böyle bir şey olmaya başladı çözümünü bulabilrsen yazabiliri misin takipteyim

Sen de benim gibi hızını yükselttiysen eğer düşürmen gerek. Ben çok araştırdım ve sorunumu çözdüm. 35 MBPS olan hızımı 100'e çıkardığım için bu sorun başıma gelmişti. Düşürünce geçti.

Yeni konular

Geri
Yukarı