YouTube'a Video Yükleyince Kalitesi Düşüyor

WinBilg

Femtopat
Daha fazla  
Normal bilgisayarımda kaydettiğim videonun kalitesi mükemmel ama YouTube'a yüklediğim zaman video kalitesi gözle görülür şekilde. Azalıyor bunun nedeni nedir acaba bilen var mı?

YouTube videolara sıkıştırma işlemi uygulamaktadır. Ayrıca tarayıcı üzerinde olduğu için koyu piksellerin daha koyu görünmesi gibi bazı soruunlar da yıllardan beri vardır. Bu maalesef YouTube'un sorunu.

Daha yüksek çözünürlüklerde daha fazla bit hızı destekleniyor aslında. Çözünürlüğe göre ölçekliyor. @Night Fury

Daha yüksek çözünürlüklerde daha fazla bit hızı destekleniyor aslında. Çözünürlüğe göre ölçekliyor. @Night Fury

1617096333518.png

1366x768 zaten düşük bir çözünürlük, bir de YouTube sıkıştırınca kalite kaybı bariz belli oluyor. Videolarınızı 1080p ya da daha yüksek bir çözünürlükte çekin.

Daha yüksek çözünürlüklerde daha fazla Bit hızı destekleniyor aslında.

Evet doğru tabi ki. Ancak YouTube'a 720P video yükleyip en ufak pikselleşme olmayan video'larda var bolca. 1080P'nin desteklediği en yüksek Bitrate'de YouTube'a yüklenmesi yeterli olur bence. Çünkü kendimden biliyorum ki 1440p ve üstü çözünürlük yüklemek istendiği zaman YouTube'a, işlenme süresi çok uzun sürüyor. Bayağı uzun sürüyor hem de, o yüzden tavsiye etmem şahsen.
Adobe premire pro kullanıyorum bitrate nasıl ayarlanıyor
Adobe kullanmıyorum ben pahalı geliyor bana, dolayısıyla nasıl yapılıyor bilmiyorum. Eminim ki araştırarak bulabilirsin.

Geri
Yukarı