YouTube'a yüklenen videonun kalitesi düşüyor

Bafira

Hectopat
Kaydı 1080p alıyorum, renderını 1080p alıyorum fakat YouTube'a yükledigimde videonun kalite seçenegi 1080p de olsa video 480p gibi gözüküyor. Sonuna kadar izliyorum, belki çözünürlük sonradan gelir diye. Yine yok. Render'da mı bir hata yapiyorum anlamadım ki. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoyu render aldığınız programın ayarlarını ss atar mısın ?
Screenshot şu şekilde
YouTube'da videolar sıkıştırılır, bulanıklık olabilir normal.
başka videolar izledigimde bu şekilde degil
Videoyu render aldığınız programın ayarlarını ss atar mısın ?
Youtubeda videoma sağ tıkladığımda meraklısı için ayrıntılar kısmında video codecinin avc oldugunu görüyorum, başka kanalların videosunu izledigimde ise kimisinde aynı şeyi yaptıgımda codec kısmında vp09 yaziyor ve gayet net bir görüntü.

Hayır videoyu izliyorum gayet net ve güzel fakat YouTube'da berbat ötesi

Ben de YouTube için videolar yapıyorum yine 1080p 60FPS kalitede maksimum kalite ayarını
35Mbps yapmanızı öneririm onun üstündeki videoları YouTube render alırken çok çöp hale getiriyor kendi deneyimim olarak söylüyorum. Kısa bir videoda denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca önerilen YouTube video kalite ayarları bu şekilde.

youtube video mbps.png

Ben de YouTube için videolar yapıyorum yine 1080p 60FPS kalitede maksimum kalite ayarını
35Mbps yapmanızı öneririm onun üstündeki videoları YouTube render alırken çok çöp hale getiriyor kendi deneyimim olarak söylüyorum. Kısa bir videoda denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca önerilen YouTube video kalite ayarları bu şekilde.

Eki Görüntüle 860343
Yani renderı alırken maksimum 35 bit mi alayım

Yeni konular

Geri
Yukarı