YouTube'da 1 Hour Tarzı videolar para kazanmayı açar mı?

Under.nvid

Hectopat
Yer
İstanbul
YouTube para kazanma politikalarını okuduğumda bayağı bir şüpheye girdim ve büyük ihtimal kazandırmayacak ama gene de sizin de fikrinizi almak istedim.

1626282326250.png

1626282331286.png

1626282336600.png

Bunlara bakarak kazanılmayacağı çok belli, değil mi? YouTube videomun linkini atmayacağım reklam olarak sayılacağını düşündüğüm için. YouTube videom bir oyun şarkısının 1 saatlik versiyonu ve 60 bin izlendi bununla birlikte ben de heveslendim ve başka videolar atmaya başladım çünkü 200 aboneye yükselip 3000 saat izlenmeye ulaştım. Ve bundan sonra biraz daha 1 saatliği olmayan oyun şarkısı vb. attım.

Hocam kriterleri karşılamanız önemli değil önemli olan YouTube'un sizi kabul etmesi. Yani telif yemedi diye de para kazanabilirsiniz diye bir kaide yok. Kanal incelemeye alındığında belki de telif yiyecek.
Neyse hocam o zaman 4000 saat ve 1000 aboneye ulaştığımda sonucu göreceğim. Büyük ihtimal kabul edilmeyecek ama şansımı denemek istiyorum.
Hocam kriterleri karşılamanız önemli değil önemli olan YouTube'un sizi kabul etmesi. Yani telif yemedi diye de para kazanabilirsiniz diye bir kaide yok. Kanal incelemeye alındığında belki de telif yiyecek.

Hocam bir de şimdi fark ettim de telif yiyen birkaç videom var ama tutan hiçbir videom yememiş. Onları illaki kalıcı silmem mi gerekiyor yoksa liste dışına vs. almam yeterli mi?

Neyse hocam o zaman 4000 saat ve 1000 aboneye ulaştığımda sonucu göreceğim. Büyük ihtimal kabul edilmeyecek ama şansımı denemek istiyorum.

Hocam bir de şimdi fark ettim de telif yiyen birkaç videom var ama tutan hiçbir videom yememiş. Onları illaki kalıcı silmem mi gerekiyor yoksa liste dışına vs. almam yeterli mi?
Liste dışına aldığınız zaman kayıt dışı oluyor gibi düşünebilirsiniz. Video hiç yayınlanmamış gibi oluyor. Eğer kalkacağını düşünüyorsanız itiraz da edebilirsiniz.

Liste dışına aldığınız zaman kayıt dışı oluyor gibi düşünebilirsiniz. Video hiç yayınlanmamış gibi oluyor. Eğer kalkacağını düşünüyorsanız itiraz da edebilirsiniz.

Hocam ben sildim yedekleyip PC'ye o videoları.

Bir de hocam sizin vergi ödemeyle ilgili açtığınız konuyu gördüm ama hocam bu ne karışık bir iş ya? Yaşım bayağı küçük benim babamdan halledebilir miyim bu işleri? Bu vergiyi ödeyeceğiz de düzenli olarak nereye gidip ödeyeceğiz?

Son düzenleme:
Hocam ben sildim yedekleyip PC'ye o videoları.

Bir de hocam sizin vergi ödemeyle ilgili açtığınız konuyu gördüm ama hocam bu ne karışık bir iş ya? Yaşım bayağı küçük benim babamdan halledebilir miyim bu işleri? Bu vergiyi ödeyeceğiz de düzenli olarak nereye gidip ödeyeceğiz?
Kusuruma bakmayın geç cevap veriyorum. Vergi meselesinde babanız halledebilir. Şirketi babanız açar ve kanalın sahibi babanız olur. Bu şekilde hem vergi kaçırmamış olursunuz hem de düzenli geliriniz olur. Fakat Genç Girişimci Muafiyeti gibi programlardan yararlanamayacaksınız.

Geri
Yukarı