YouTube'da çıkan reklamları engellemek

Adblock yanında aynı anda Adguard kullanıyorum, birisinin engelleyemediği reklamı diğeri engelliyor. O şekilde kullanıp dene istersen.

Bütün reklamları engelliyor + virüsleride engelliyor
Tüm reklamları engelleyemiyor. Çünkü altyapısı o kadar da gelişmiş değildir. Ayrıca sistem kaynaklarını diğer eklentilere göre daha fazla tüketebiliyor. Bu yüzden vasat bir reklam engelleyici olarak yaşamını sürdürüyor. Reklam engelleme seçeneği bir işe yaramadığından dolayı reklam seçeneğini kapatarak sadece güvenlik amacıyla kullanılabilir.

Son düzenleme:
@CanmBenAhmet Aynı anda iki tane reklam engelleyici kullanmayın.
Adblock, Adblock plus ve Adguard çok yüksek kaynak tüketiyorlar. Bağlantıda bellek tüketimlerini karşılaştırmıştım. Reklam yapıyorum gibi algılayabilirsiniz. Ama size de bağlantıda önerdiğim uzantıyı tavsiye ederim. Ublock origin ve Nano adblocker aynı alt yapıyı kullanan, açık kaynak kodlu uzantılardır.
Zaten kullandığınız Yandex 32-Bit bir tarayıcı, bu yüzden bellek tüketimi arttıkça tarayıcı yavaşlayacaktır. Ayrıca Yandex yerine Chrome, Edge, Brave, Firefox, Vivaldi ya da Opera gibi 64-Bit sürümü olan tarayıcıları öneririm. 64-Bit yazılımlar performans, güvenlik ve stabilite olarak her zaman 32-Bit uygulamalara göre daha iyidir.

Son düzenleme:
Tüm reklamları engelleyemiyor. Çünkü altyapısı o kadar da gelişmiş değildir. Ayrıca sistem kaynaklarını diğer eklentilere göre daha fazla tüketebiliyor. Bu yüzden vasat bir reklam engelleyici olarak yaşamını sürdürüyor. Reklam engelleme seçeneği bir işe yaramadığından dolayı reklam seçeneğini kapatarak sadece güvenlik amacıyla kullanılabilir.

Google ads in reklamlarını çok rahat bir şekilde engelliyor. Zaten Youtube Google Ads kullanan bir platform. Tek bilmediğim şey "Ayrıca sistem kaynaklarını diğer eklentilere göre daha fazla tüketebiliyor." ne demek istediğini bilmiyorum

Tek bilmediğim şey "Ayrıca sistem kaynaklarını diğer eklentilere göre daha fazla tüketebiliyor." ne demek istediğini bilmiyorum.
Malwarebytes'ın güvenlik eklentisi sistemde 70 - 80 MB değerinde bir kaynak kullanımına sahip oluyor. Paylaştığım konuda da belirtmiştim. Fakat daha başarılı olan reklam engelleyiciler 40 - 45 MB değerinde bir kaynak kullanımı sunuyorlar. Ayrıca belirttiğim reklam engelleyici eklentilerinin altyapıları ve kaynak kullanımları gayet başarılıdır.

@xEge Malwarebytes uzantısı sadece izleyici ve reklamları engelliyor. Tabi tam engelliyor diyemeyiz. Bazı reklam bağlantılarını kaldıramıyor. Mesela Technopat haber sitesinde karşılaştırabilirsin.
Reklamların olduğu kutuları saklayamıyor. Ayrıca kenarlardaki reklamının sadece görselini kaybetmiş. Bağlantısı halen duruyor. Fare ile üstüne gelince el işareti çıkıyor. İstiyorsan sende test edebilirsin.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Nano adblocker ve defender reklamları, izleyicileri, reklamların kapladığı alanları ve reklam engelleyici kapatın uyarısını engelliyor. Bağlantıda ayarlarını ve filtre seçeneklerini gösterdim.

Geri
Yukarı