YouTube'da nasıl yayın yapılır?

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 449

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selam. YouTube üzerinden çizim yayını ve oyun yayını yapmayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var. Twitch'de yayınımızı kategoriye aldığımızda rastgele insanlar yayınlara geliyor. Bu mantık YouTube için de geçerli mi? Yani illa belirli kitle ile mi yayın açmak lazım YouTube'da? Ayrıyeten kategori mantığı YouTube için de var değil mi? Çizim, oyun, only chat vesaire.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. YouTube üzerinden çizim yayını ve oyun yayını yapmayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var. Twitch'de yayınımızı kategoriye aldığımızda rastgele insanlar yayınlara geliyor. Bu mantık YouTube için de geçerli mi? Yani illa belirli kitle ile mi yayın açmak lazım YouTube'da? Ayrıyeten kategori mantığı YouTube için de var değil mi? Çizim, oyun, only chat vesaire.

Evet. Kanalınızın yanındaki + tuşuna basarak yayın oluşturabilirsiniz.

Evet. Kanalınızın yanındaki + tuşuna basarak yayın oluşturabilirsiniz.

Hocam başlık düzeltilmiş normalde '' Youtube yayın için bilgi '' diye konu açmıştım ama '' nasıl yapılır '' lanse edilmiş.

Demek istediğim yayın açarken insanlar yayınıma gelebilir mi random olarak? çünkü 0 abone ile açacağım yayınlarımı kategoriye alıp. Tabi kategori var mı Youtube Live'da onu bilmiyorum.

Belli bir abone miktarı vardı ve telefonda daha fazla bilgisayarda daha az abone istiyordu ama belki değişmiştir bilemem.

Hocam başlık düzeltilmiş normalde " YouTube yayın için bilgi " diye konu açmıştım ama " nasıl yapılır " lanse edilmiş.

Demek istediğim yayın açarken insanlar yayınıma gelebilir mi random olarak? Çünkü 0 abone ile açacağım yayınlarımı kategoriye alıp. Tabii kategori var mı YouTube Live'da onu bilmiyorum.

Hocam eğer sizin oynadığınız oyun hakkında araştırma yaparsa canlı olduğu için en üstte çıkarsınız.

Anladım. Bağış almak için belirli bir kural var mı peki? Şu kadar abone şu kadar görüntülenme şart gibi gibi?

Bağış için 1000 abone olana kadar açılmıyor. Onun için ByNoGame hesap oluşturup bağış linki bırakmanız gerek. Ben shorts ile 970 abone oldum. Yayınlarından kısa kesitleri shorts atarsan hem tanınan biri olursun hem videoların fazla izlenir ve abonen artar.

Bağış için 1000 abone olana kadar açılmıyor. Onun için ByNoGame hesap oluşturup bağış linki bırakmanız gerek. Ben shorts ile 970 abone oldum. Yayınlarından kısa kesitleri shorts atarsan hem tanınan biri olursun hem videoların fazla izlenir ve abonen artar.

Anladım hocam teşekkürler, Son olarak ByNoGame bağış linkini yayınım esnasında sabitlersem herhangi bir telif yemem değil mi? Yani bizzat Youtube x ByNoGame işbirliği söz konusu?

Anladım hocam teşekkürler, son olarak ByNoGame bağış linkini yayınım esnasında sabitlersem herhangi bir telif yemem değil mi? Yani bizzat YouTube X ByNoGame iş birliği söz konusu?

Hayır hocam. Tüm yayıncılar öyle yapıyor. Ek olarak bağışın ekrana yansıma ayarlarını yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı