YouTube'da telif yeme sebepleri nelerdir?

RUFF901

Centipat
Daha fazla  
Merhaba benim bilgi kanalım var bir şeyi merak ediyorum mesela ben bir yerli veya yabancı kanaldan video kesiti aldım veya bir film sahnesinden kesit aldım bunun arkasına kendi sesimi ve özgün yorumumu kattım diyelim telif yer miyim? Çünkü şu an birçok ünlü YouTuber başka yerlerden video kesiti alıp arkaya kendi sesini koyarak izleniyorlar ve bir sorun da olmuyor anladığım kadarıyla beni bu konu hakkında bilgilendirir misiniz?
Teşekkürler.

Hocam klibi aynen koyarsanız telif olarak algılıyordu diye hatırlıyorum. Klibi parçalayıp orijinalden farklı hale getirince telif hakkı ihlalini aşabiliyorduk.

Telif manuel olarak atıldığı sürece alacağınız iki saniyelik bir kesit için bile video kaldırılabilir.
Otomatik telif konusundan ise kısa sahneler kullanarak, arkaya ses ekleyerek veya benzeri işlemlerle kaçınılabiliyor.

En önemli sorun ise kanalınızın para kazanma özelliği için başvurduğunuzda "reused content" ile reddedilme olasılığınızda. Reused content ya da tekrar kullanılan içerik konusunda araştırma yapmanızı öneririm.

Aynı şekilde fairuse Türkiye'de geçerli olmadığı için mümkün olduğunca dizi veya film kesiti gibi şeyleri Amerika üretimi olan servislerden alın. Türkiye'deki bir diziden alacağınız 1 saniyelik kesit için kanalınız ihtar alabiliyor.

Merhaba benim bilgi kanalım var bir şeyi merak ediyorum mesela ben bir yerli veya yabancı kanaldan video kesiti aldım veya bir film sahnesinden kesit aldım bunun arkasına kendi sesimi ve özgün yorumumu kattım diyelim telif yer miyim? Çünkü şu an birçok ünlü YouTuber başka yerlerden video kesiti alıp arkaya kendi sesini koyarak izleniyorlar ve bir sorun da olmuyor anladığım kadarıyla beni bu konu hakkında bilgilendirir misiniz?
Teşekkürler.
Kanalın büyük olacak. Doğan Kabak bir videosunda 3-4 dakika benim videolarımı kanalımdan çalarak yerleştirmiş. Benim hesabım tekliften kapandı. :)

Teşekkürler.
Kanalın linkini atar mısın? Bir göz atmak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı