YouTube'daki yeni nesiller

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşa abone olalım. Maynkıraft modlu vidyo gelecekmiş. :) Yeni nesle bak ya...

Son düzenleyen: Moderatör:
Oğuz Sasi izleyen, oyunlarda dayanamayıp ana bacı küfür eden nesilden sadece biri. Şaka maka arada youtube ana sayfama Oğuz Sasi videoları geliyor. Yok mudur bunu engellemenin yolu? Gerçekten sinir olmaktayım o videolara.

Oğuz Sasi izleyen, oyunlarda dayanamayıp ana bacı küfür eden nesilden sadece biri. Şaka maka arada youtube ana sayfama Oğuz Sasi videoları geliyor. Yok mudur bunu engellemenin yolu? Gerçekten sinir olmaktayım o videolara.

Bu arkadaşın system32'sine virüs bulaşmış fakat PC'si virüse dayanıklıymış. Hey Allah'ım nesil ne hale geldi. 6-7 yaşında çocuklar bile bunları yapıyorsa. Biz o zamanlar yoğurt kapağı ile arabacılık oynuyorduk. Horoz şekeri yiyorduk. Nintendo 64 oynardı millet biz usulca onları seyrederdik. Sonra yılanlı pizza falan yapılan PC oyunları vardı. Dragon Ball izlerdik...

https://www.technopat.net/forum/diger-konu-disi/40676-tarihin-en-iyi-oyun-senaryosu.html

Bir de böyle bir durum var. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arkadaşın system32'sine virüs bulaşmış fakat PC'si virüse dayanıklıymış. Hey Allah'ım nesil ne hale geldi. 6-7 yaşında çocuklar bile bunları yapıyorsa. Biz o zamanlar yoğurt kapağı ile arabacılık oynuyorduk. Horoz şekeri yiyorduk. Nintendo 64 oynardı millet biz usulca onları seyrederdik. Sonra yılanlı pizza fala yapılan PC oyunları vardı. Dragon Ball izlerdik...

https://www.technopat.net/forum/diger-konu-disi/40676-tarihin-en-iyi-oyun-senaryosu.html

Bir de böyle bir durum var. :)

O dönemleri hatırlamaz mıyım. Eve atari geldiğinde ben adam akıllı dokunamamıştım bile. Uzaktan abilerimin oynamasına bakar heves ederdim. Ama oynatmazlardı. :) Bir de tam Pokemon'un hala yayında olduğu dönemde, benim onu izleyeceğim zamanda oynadıklarında ayriyetten sinir olurdum. :)

Tabi tarihin en önemli koleksiyonunu yani tasoları unutmamak gerek. Pokemon serisinde olan tüm canavarlardan tasolarım vardı. Onları oynamak, mahallede 7, 8 kişi toplanıp mahalle maçı yapmak inan bana şu zamanda dahi olsa bana daha eğlenceli gelir.

Zaten Türkiye'de YouTube oyun kanallarının kitlesi hep 7 yaş çocuklar. :D En kötü kitle, o yüzden kimse çıkıp ta Oyun kanalı sahibiyim kitlem var demesin, ben olsam o kitle ile övünmem valla.

7 Yaş arkadaşlar alınmasın bu arada, onlara lafımız yok. Sadece bu Oyun Kanallarındaki 7 yaş, herkese küfür eden mallardan bahsediyorum.

Sokakta oynayan son çocuklardık harbiden. Atari ile çok oynadık. Pokemonun tasolarını az oynomadık. Ne günlerdi be.

Zibil gibi MineCraft videoları var gördükçe deli oluyorum.
Oynamadım, oynamam, oynamayı düşünmem nefret ediyorum şu oyundan.

Bizim çocukluğumuzda commodore 64 vardı, vida ile ayar verirdik, oyunlar bildiğimiz kasetlerin içine yüklüydü.Sokakta top oynardık, misket oynardık.Yeni nesil sadece odasında takılıyor galiba, bilmiyorum ne kadar iyi bu yaştaki çocukların bilgisayarla tanışması.Sonra okulda arkadaşlık kurmada sorun yaşıyorlar, sosyal yeteneklerini geliştiremiyorlar boş vakitlerinde.Kendimi okul aile birliğinde gibi hissettim böyle konuşunca :)

Oğuz Sasi'den gördükçe oyunlardan soğuyorum :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı