Youtube'dan nefret ediyorum

Mutluww

Hectopat
Arkadaşlar YouTube bunu sürekli yapıyor, bir video açıyorum sağ tarafta sürekli daha önce izlediğim videoları gösteriyor, yahu daha önce izlediğim şeyi tekrar izlemek istesem gider geçmişten bulurum sen ne diye öneriyorsun ya, 5 dakika önce dans videoları izlemek istedim şu çıkan videolara bak, tamam müzik ve dans uyumlu olabilir ama ben dans istiyorum müzik istesem neden best dance 2018 yazıyım ya? Bu YouTube yüzünden sürekli geçmişimi silmek zorunda kalıyorum hatta gidip gizli sekmeden izliyorum video önermesin diye, çok sinir bozucusun YouTube çok!

Screenshot_313.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen bu özelliği gerçekten saçma. Yanlışlıkla bir videoya tıkladığında bile yine o videonun benzerlerini önermeye başlıyor. Yani yanlışlıkla ''Alican Annesini Slime Tankerinin İçine Soktu'' gibi videoya tıklarsanız. Yan taraf ''hardcore slime'' videolarından geçilmiyor.

Youtube öneri kısmı çok rezil, aynı problemi ben de yaşıyorum. Sezen Aksu açıp yemek yerken otomatik oynatma açık olduğundan Müslüm Gürses’e geçiyor. Bence youtube algoritması öneri olayında keşif yapmadığın, kendin araştırmadığın sürece zayıf kalıyor. Bunun sebebi de bence Youtube içeriği sınıflandırmaya çalışmaya çalışmaktansa, yayın sayısını, video sayısını arttırmaya çalışıyor.

Genelde müziklerde yapıyor bunu ama ben o kadar da umursamıyorum açıkcası. (YouTube öneri sistemini hazırlayana bir sorum var;
Arka planda çalan grup Iron Maiden ve sen neden baştaki önerilene Pink Floyd'u yerleştiriyorsun, kullandığım hesapta toplam Pink Floyd açılma sayısı iki eldeki parmak sayısını geçmez O'da zaten önerilenleri kapatmadığım için otomatik açılmıştır.)

Genelde müziklerde yapıyor bunu ama ben o kadar da umursamıyorum açıkcası. (YouTube öneri sistemini hazırlayana bir sorum var;
Arka planda çalan grup Iron Maiden ve sen neden baştaki önerilene Pink Floyd'u yerleştiriyorsun, kullandığım hesapta toplam Pink Floyd açılma sayısı iki eldeki parmak sayısını geçmez O'da zaten önerilenleri kapatmadığım için otomatik açılmıştır.)
Kesinlikle katılıyorum. Bende merak etmişimdir bunu. Misal yeni keşfettiğim gurubu yazıyorum ama çok alakasız yerden müzikleride seriyor bir yanda. İyi de kardeşim bari keşfettiğime benzer tatlarda bul getir sonucu değil mi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı