YouTube'dan Para Kazanmak

Son of Anarchy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşım geçen gün YouTube sayesinde ilk parasını kazandı ve "o yapıyorsa ben neden yapmayayım?" diye düşünüp bu işe girişmek istedim. Ancak yeterli bilgiye sahip değilim. Bu iş nasıl olur? Sakat bir tarafı var mı? Diye merak ediyorum. Merakımı gidermenizi umuyorum.
İyi sosyaller.

Ben nasıl içerik hazırlayarak para kazanabilirim ? Bu soruya iyi bir cevabın varsa neden olmasın ? Herkes Minecraft çekiyor. Herkes CS:GO oynuyor. Ya da ne bileyim, herkes ağzından salya sümük küfürler saydırarak bir şeyler yapabileceğini düşünüyor. Bütün bunlar içinde senin farklı olacağın bir nokta varsa neden olmasın ?

Mesela benim aklıma eski oyunları 1080p ya da 4K'da oynamak gibi bir arzu var hep.

İyi bir şeyler yap, farklı bir şeyler yap. Ama sana şunu diyeyim, kayda değer bir şeyler kazanabilmek için çok zaman harcaman gerek.

Yapmaman gerekenleri de söyleyeyim:
  • Çekilişle bir şey dağıtmak
  • Başka kanalların altında "kanalıma abone olur musunuz ?" gibi mesajlar atmak. YouTube doğrudan seni spamci yapıyor...
  • Abone olana abone olunur saçmalıkları...
  • Küfür ve argo -cidden gına geldi bunlardan.
  • İlla bir Intro'm olsun diye uğraşmak -kesinlikle şart değil Intro! Biz giriştekli 3 saniyelik görseli bile kaldırdık!
  • Video altında küfüre müsade etmek -kısaltmalı küfürleri bile sil, devam edenleri banla.
Tabi bunlar kaliteyi ve uzun vadede başarıyı hedefliyorsan. Dikkate alırsın, almazsın bilemem....

//Bir de YouTube'den değil. YouTube'dan. Yayın yapacağın mecranın doğru telaffuzunu öğrenerek işe başlaman yerinde olur diye düşünüyorum. (YuuTub diye okunur.)

Sevdiğin oyunları oyna, kesinlikle küfür etme, hazırladığın videoyu eğlenceli hale getirecek şekilde editle. Bu arada YouTube 'dan para kazanmak gibi bir hayalin varsa çok ümitlenme. Arkadaşlarımın 25 bin aboneli kanalları var ve ayda sadece 65 lira kazanıyorlar.

Herkesin oynadığı oyunları oynama. Farklı oyunlara yönel. Bir programa göre video hazırla. Kaliteli bir ortam sun. Küfür ve gereksiz şeylerin hepsini engelle. Konuşma olayına dikkat et. Sunum tekniklerini öğren. Strateji oyunlarına yönelmeni tavsiye ederim. İyi oyunlar var bu konuda. Farklı bir şey koyman lazım ortaya. Ve uzun zaman gerekiyor. Biraz fazla emek gerekiyor bunun için. Başarılar dilerim.

Ben nasıl içerik hazırlayarak para kazanabilirim ? Bu soruya iyi bir cevabın varsa neden olmasın ? Herkes Minecraft çekiyor. Herkes CS:GO oynuyor. Ya da ne bileyim, herkes ağzından salya sümük küfürler saydırarak bir şeyler yapabileceğini düşünüyor. Bütün bunlar içinde senin farklı olacağın bir nokta varsa neden olmasın ?

Mesela benim aklıma eski oyunları 1080p ya da 4K'da oynamak gibi bir arzu var hep.

İyi bir şeyler yap, farklı bir şeyler yap. Ama sana şunu diyeyim, kayda değer bir şeyler kazanabilmek için çok zaman harcaman gerek.

Yapmaman gerekenleri de söyleyeyim:
  • Çekilişle bir şey dağıtmak
  • Başka kanalların altında "kanalıma abone olur musunuz ?" gibi mesajlar atmak. YouTube doğrudan seni spamci yapıyor...
  • Abone olana abone olunur saçmalıkları...
  • Küfür ve argo -cidden gına geldi bunlardan.
  • İlla bir Intro'm olsun diye uğraşmak -kesinlikle şart değil Intro! Biz giriştekli 3 saniyelik görseli bile kaldırdık!
  • Video altında küfüre müsade etmek -kısaltmalı küfürleri bile sil, devam edenleri banla.
Tabi bunlar kaliteyi ve uzun vadede başarıyı hedefliyorsan. Dikkate alırsın, almazsın bilemem....

//Bir de YouTube'den değil. YouTube'dan. Yayın yapacağın mecranın doğru telaffuzunu öğrenerek işe başlaman yerinde olur diye düşünüyorum. (YuuTub diye okunur.)
Abi dilimizde ekler sözcüklerin okunuşuna göre değil yazılışına göre getirilir. Bu durumda senin yanlışın var burada. :D :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı