Youtuber Olmak İstiyorum ama Utanıyorum

Maskelii

Hectopat
Daha fazla  
Youtuber olmak istiyorum fakat çekiniyorum, videolarda maskeyle çıkmayı düşünüyorum nasıl olur yardımcı olur musunuz?

Bir kanal vardı 9-10 yaşındaki çocuklar bardakta ne var mı öyle bişey oyunuyordu çığlık maskesi giymiş. Onun yerine ben utandım.
Zaten özgüvenin yoksa bu işe hiç başlama derim. Maske koyarsan rezillik olur ileride çok utanırsın yaptığından. Maskeli yerine kamerasız (webcam) olmadan çıkabilirsin. Bence fazla bulaşma derim, zaten Youtube Türkiye ölmüş durumda %30 Minecraft ve kameraya kafa atıp çok aşırı tepki verip moralini bozması, %30 yabancılardan çalıp deney yapanlar, %30 başkasının videolarını izleyerek prim yapanlar, %9 tost ve et videoları, %1 cidden bu işin hakkını veren insanlar.
Bu arada yaşınız kaçtı?

Gerçekten olgun bir şekilde olacaksan boşuna girme, zaman israfı olur. Zaten olgun, iyi yerleri hakeden, kanalların olmaları gereken yerlerde kimlerin olduğunu görüyoruz.

Oyun kanalı açıcaksan hiç açma daha iyi. Metin belgesi bu işi çözer.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, istediğiniz ya da beğenmediğiniz bir kategoride kanal açacak diye, "kanal açma" diyemezsiniz. Arkadaş sizden ne istemiş, siz ne demişsiniz.
İlk başlarda yüzünü kullanmadan çek videolarını. Sonra sonra takipçilerin ile beraber alışırsın, atlatırsın utangaçlığını.

Bu işlerde özgüven olması lazım ve ne yaptığını bilmen gerekiyor. Amacın var ise seni 1 kişi bile seyretse bırakma. Zaman ile kendi kitleni oluşturursun ve bir bakmışsın 100 - 1000 kişi seyrediyor.

Böyle olma ama ...
Video

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı